Vatan Bilgisayar Müşteri Memnuniyeti

umut kara

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2 tane sistem ve birçok bilgisayar parçasını Nergis(Karşıyaka) Vatan şubesinden aldım. Yaklaşık 35 tane parça alışverişim oldu ve 2 tane parçada sorun yaşadım. 1 tanesinde WD 1TB taşınabilir diskim kafa atmaya başladı. Diski okumuyordu. Garantiye verdim. 4 gün sonra sıfırı geldi.(WD şirketinden). Bir seferinde ise Creative 1+1 hopöründen bir tanesinden az ses geliyordu.(Ya da öyle geldi); gittim durumu anlattım. Aynı ürünle direk değişim aldım. 35 tane parçanın sadece 2'sinde sorun yaşadım ve hepsinde sorunsuzca düzelttim. Şu an oradan Skylake sistem aldım ve kullanıyorum yine bir sıkıntı yaşamadım. Diğer sitelere göre fiyatları daha pahalı bunu kabul ediyorum. Fakat Vatan Bilgisayar'ın bu kadar aşağılanmasını anlayamadım. Birçok arkadaş çok fazla problem yaşamış. Oysa ben oradan 2 tane bilgisayar topladım ve birçok bilgisayar parçası(kulaklık, harddisk vs.) bir sorun yaşamadım. Diğer şirketlere göre daha pahalı olsa da tercih edilebilir. Birazdan Samsung Evo 850 250 GB SSD satın almaya gideceğim. Sonra yeniden sistemi kuracağım. Vaktim olursa testini yapabilirim. Bence yine de Vatan Bilgisayar bu kadar ezilmemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz Karşıyaka şubesine gitmişsiniz. Arkadaşım Mavişehir şubesinde bir kasa toplattı ama toplattığına pişman oldu. Çalışanların özverisi şubeden şubeye değişiyor.

Çalışanları o kadar boş ki anlatamam size. Bende G300S almaya gittim, adam bana diyorki frisby öneririm. Frisby ile logitech ortalama aynı gidiyor diyor. Şaka gibi.

Ben de geçen Avcılar Pelican Mall içerisinde bulunan Vatan'a alacağım klavyeyi belirtip gittim. Gayet resmi konuşuyorlardı ve her hangi başka bir markanın ısrarında bulunmadılar. Gayet iyi iş çıkartıyorlar bence. Bir sürü çeşit var ayrıca.

bence mağazadan mağazaya değişiklik gösterir bende toshiba 500 gb 5400 rpm lik bir hdd aldım istedikten saniyeler sonra elimdeydi hdd

Yaptığınız yorum çok subjektif. Siz problem yaşamamış olabilirsiniz, ama diğer insanlar yaptığı alışveriş sonucunda istediklerini bulamamışlarsa bence şube hakkındaki yorumlarını paylaşmakta serbest olmalılar. Böylece spesifik şubeden alışveriş yapmak isteyen kişiyi de tecrübenizle bilgilendirmiş oluyorsunuz.

Hocam, ben de vatandan sistem alacağım ama, sadece anakart işlemci kasa toplattırmayı düşünüyorum. Geri kalan parçaları farklı sitelerden temin edip takarım. Bulunduğum bölgede giresun şubesi, ordu şubesi ve trabzon şubesine gidebilirim. Fikri olan arkadaşlar var mı bu şubelerle ilgili?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı