Vatan Bilgisayar OEM ürünlerde %18 KDV indirimi yapıyor

Arkadaşlar başlıkta da yazdığı gibi %18 KDV indirimi var. Hepsiburada sitesinde 2673 TL olan 1660 Ti Rog Strix'in şu an Vatandaki fiyatına bakın. Güzel indirimler var kaçırmayın.
VATAN.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 6 taksitten fazla istiyorum o yüzden sordum bana pahalıya geliyor her ay 600-700 ödemek zorunda kalıyorum.O yüzden 6 vatandan yapıp bankayı arayıp + taksitlendirme yapabilir miyim diye sordum yani totalde 10 olacak şekilde bankadan müşteri hizmetlerine bağlanamadım bir türlü.

Hangi banka kartını kullanmaktasınız? Kullanmış olduğunuz bankanın uygulamasından alışverişten sonra kendiniz ek taksit yapabiliyorsunuz. Ben Akbank kullanıyorum 6 taksitli alışveriş yaptım bu uygulamada provizyonda bekleyen işlemlerde gözüküyor ve orada hemen bana taksit ertele yada ek taksit işlemi sunuyor. Yapacağınız ek taksitlendirmede bankadan bankaya değişir ek faiz alır bilginiz olsun.

Ne yaşadınız? Böyle nefret ettiğinize göre büyük bir sorun olsa gerek.
''AMD tarafında en iyi kartları Sapphire markası üretiyor, AMD alacaksan Sapphire'den şaşma, Nitro serilerinin soğutması süper 65 dereceyi geçmiyor, wattman hatası çok nadir olur sen öyle diyenlere bakma, ısınma sorunu eskidendi şimdi ısınma sorunu kalmadı sen al geç RX590'ı, hem daha ucuz hem daha performanslı bir kart varken neden NVIDIA alıyorsun ki boşver RX590 al keyfine bak'' diye önerdiler bana, kartı aldım 1300 TL'ye incehesap gaming gecesinden, sevinçten havalara uçuyorum ''Off be 1700 TL'lik kartı 1300'e aldım, bu fiyata canavar aldım, off bunla ne oyunla oynarım ben şimdi allahım ne şanslıyım'' diye sevinçten havalara uçuyorum, kartı 28 Ekimde kullanmaya başladım ve kart daha ilk günden wattman hatası verdi. Ben bir arıza olduğunu anlamadım bunun tabii neyse kullanmaya devam ettim, baktım sürekli olmaya başladı indirdim MSI Afterburner'ı baktım değerlere, kart oyuna girdiğim zaman çok kısa bir sürede 75 dereceye çıkıyor. Kart 40 dakika boyunca %100 yük altında çalıştığı zaman görüntü ve ses aniden gidiyor ve reset atmadığım sürece düzelmiyor, wattman hatasıymış bu meğerse ben bilmiyordum. Bu hatadan sonra birde fan sesleri başladı kafa ütülemeye, 75 dereceye dayanıyor kart fanlar başlıyor 2300 RPM'de dönmeye. Oynayabildiğim maks süre 60 dakika, kart anında soba gibi ısınıyor, kartı soğutmak için fanlar aşırı hızlı ve sesli çalışıyor, hadi şu fanları yavaşlatayım bari diyorum 1800 RPM'de çalışınca kart 79 dereceye dayanıyor. 1 Ay kabus yaşadım resmen. Dün iade için kargoladım umarm iade alırlar. Videoyla hatanın olduğunu kanıtladım, Olay görüntüleyicisinden resim yolladım, ona rağmen bana yüzsüz gibi ''Kartta arıza yok'' diyip bana bu kartı geri gönderirlerse basıcam Endeks bilişim ofisini silahla. Hayatında RX590 kullanmamış adam sağdan soldan duyduklarıyla geliyor bana kartı öneriyor, bizde paramız az diye bunu alıyoruz başımıza gelmeyen kalmıyor. NVIDIA fanboyluğunun anlamı yok AMD'nin kartları şu an daha mantıklı diyordum ama pekte öyle değilmiş. AMD kartlarındaki Wattman hatasıyla lanet ısınma sorununu çözene kadar ben bir daha AMD kullanmam. İşlemcisi iyi olsada ekran kartında başarı yakalayamıyorlar. Paramızla rezil kepaze olduk yazık değil mi o giden paraya?
Olay Görüntüleyicisi.jpg

Şu resme bak. 17 Kere wattman hatası almışım her allahın günü ya. LoL CS:GO, gibi kartı hiç zorlamayan oyunlarda kart oyunu oynatıyor, watch dogs, PUBG, RS6 gibi oyunlarda maksimum 60 dakika oynama süresi.
LoL CS:GO gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda kart sıcaklığı 55 Derece, Kartın çektiği güç 60W, Kartın kullandığı çekirdek hızı 1100 MHz

Ama RS6,PUBG gibi oyunlarda Kart sıcaklığı 75-79 derece, Kartın çektiği güç en az 170 en çok 200W Kartın kullandığı çekirdek hızı 1560 MHz çektiği voltaj 1.200.

Hangi banka kartını kullanmaktasınız? Kullanmış olduğunuz bankanın uygulamasından alışverişten sonra kendiniz ek taksit yapabiliyorsunuz. Ben Akbank kullanıyorum 6 taksitli alışveriş yaptım bu uygulamada provizyonda bekleyen işlemlerde gözüküyor ve orada hemen bana taksit ertele yada ek taksit işlemi sunuyor. Yapacağınız ek taksitlendirmede bankadan bankaya değişir ek faiz alır bilginiz olsun.
Teşekkürler yorumun için arayıp öğrendim ben de dediğiniz gibiymiş ekstra taksit yapabilirsiniz dedi.

''AMD tarafında en iyi kartları Sapphire markası üretiyor, AMD alacaksan Sapphire'den şaşma, Nitro serilerinin soğutması süper 65 dereceyi geçmiyor, wattman hatası çok nadir olur sen öyle diyenlere bakma, ısınma sorunu eskidendi şimdi ısınma sorunu kalmadı sen al geç RX590'ı, hem daha ucuz hem daha performanslı bir kart varken neden NVIDIA alıyorsun ki boşver RX590 al keyfine bak'' diye önerdiler bana, kartı aldım 1300 TL'ye incehesap gaming gecesinden, sevinçten havalara uçuyorum ''Off be 1700 TL'lik kartı 1300'e aldım, bu fiyata canavar aldım, off bunla ne oyunla oynarım ben şimdi allahım ne şanslıyım'' diye sevinçten havalara uçuyorum, kartı 28 Ekimde kullanmaya başladım ve kart daha ilk günden wattman hatası verdi. Ben bir arıza olduğunu anlamadım bunun tabii neyse kullanmaya devam ettim, baktım sürekli olmaya başladı indirdim MSI Afterburner'ı baktım değerlere, kart oyuna girdiğim zaman çok kısa bir sürede 75 dereceye çıkıyor. Kart 40 dakika boyunca %100 yük altında çalıştığı zaman görüntü ve ses aniden gidiyor ve reset atmadığım sürece düzelmiyor, wattman hatasıymış bu meğerse ben bilmiyordum. Bu hatadan sonra birde fan sesleri başladı kafa ütülemeye, 75 dereceye dayanıyor kart fanlar başlıyor 2300 RPM'de dönmeye. Oynayabildiğim maks süre 60 dakika, kart anında soba gibi ısınıyor, kartı soğutmak için fanlar aşırı hızlı ve sesli çalışıyor, hadi şu fanları yavaşlatayım bari diyorum 1800 RPM'de çalışınca kart 79 dereceye dayanıyor. 1 Ay kabus yaşadım resmen. Dün iade için kargoladım umarm iade alırlar. Videoyla hatanın olduğunu kanıtladım, Olay görüntüleyicisinden resim yolladım, ona rağmen bana yüzsüz gibi ''Kartta arıza yok'' diyip bana bu kartı geri gönderirlerse basıcam Endeks bilişim ofisini silahla. Hayatında RX590 kullanmamış adam sağdan soldan duyduklarıyla geliyor bana kartı öneriyor, bizde paramız az diye bunu alıyoruz başımıza gelmeyen kalmıyor. NVIDIA fanboyluğunun anlamı yok AMD'nin kartları şu an daha mantıklı diyordum ama pekte öyle değilmiş. AMD kartlarındaki Wattman hatasıyla lanet ısınma sorununu çözene kadar ben bir daha AMD kullanmam. İşlemcisi iyi olsada ekran kartında başarı yakalayamıyorlar. Paramızla rezil kepaze olduk yazık değil mi o giden paraya?Eki Görüntüle 462487

Şu resme bak. 17 Kere wattman hatası almışım her allahın günü ya. LoL CS:GO, gibi kartı hiç zorlamayan oyunlarda kart oyunu oynatıyor, watch dogs, PUBG, RS6 gibi oyunlarda maksimum 60 dakika oynama süresi.
LoL CS:GO gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda kart sıcaklığı 55 Derece, Kartın çektiği güç 60W, Kartın kullandığı çekirdek hızı 1100 MHz

Ama RS6,PUBG gibi oyunlarda Kart sıcaklığı 75-79 derece, Kartın çektiği güç en az 170 en çok 200W Kartın kullandığı çekirdek hızı 1560 MHz çektiği voltaj 1.200.

Wattman hatasının sebebi hız aşırtma olduğunu düşünüyorum. Ben de hız aşırtma denediğimde yaptığım ayar bozuk ise bu hatayı veriyordu. yapmamışta olabilirsin. ama bu yazılımsal basit bir hata. DDU ile driver güvenli modda silinip temiz kurulum ile düzelebilir. ya da illa ki bir çözümü vardır. Bu tip sorunlar NVDİA'dada gerçekleşiyor. AMD biraz profösyenellik istiyor diyebilirim.
Ben RX 580 sahibi olarak kartım hem soğuk hemde verimli çalışıyor. RX 580 sahibi olmama rağmen oyunları Ultra detayda oynamıyorum. Çünkü: Kartın çektiği güç artıyor ve ay sonu şaşkın gözlerle bakmamak için bunu yapıyorum :) Geçmişte NVDİA da kullandım ondada memnum kaldım. Ama tamamen bütçe meselesi olduğunu düşünüyorum.

Wattman hatasının sebebi hız aşırtma olduğunu düşünüyorum. Ben de hız aşırtma denediğimde yaptığım ayar bozuk ise bu hatayı veriyordu. yapmamışta olabilirsin. ama bu yazılımsal basit bir hata. DDU ile driver güvenli modda silinip temiz kurulum ile düzelebilir. ya da illa ki bir çözümü vardır. Bu tip sorunlar NVDİA'dada gerçekleşiyor. AMD biraz profösyenellik istiyor diyebilirim.
Ben RX 580 sahibi olarak kartım hem soğuk hemde verimli çalışıyor. RX 580 sahibi olmama rağmen oyunları Ultra detayda oynamıyorum. Çünkü: Kartın çektiği güç artıyor ve ay sonu şaşkın gözlerle bakmamak için bunu yapıyorum :) Geçmişte NVDİA da kullandım ondada memnum kaldım. Ama tamamen bütçe meselesi olduğunu düşünüyorum.
DDU ile kaldırdım, gittim en güncel sürücüyü kurdum olmadı. Kartta hiçbir şekilde OC yoktu tamamen geldiği gibi stok ayarlarda kullandım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı