Vatan Bilgisayar rezaletleri

Uskudarli34

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba sosyal. 6 ay önce ailemin kardeşime uzaktan eğitim için aldığı dizüstü Laptop'u şu an ben kullanıyorum ve bir sürü sorun ile karşılaştım. Kardeşim 2/3 hafta kullanıp derslerini telefondan takip etmeye başlayınca ve benim de üniversitede Laptop'a ihtiyacım olacağından yeni bir laptop almak yerine onun Laptop'unu aldım. Vatan ise her zamanki gibi bozuk ürün satmış. YouTube/Spotify gibi yerlerden herhangi bir şey dinlerken sürekli sesi kesiliyor cihazın. Bu da yetmezmiş gibi bazen ekranda yeşil karaler çıkıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan çözülmüyor bu hatalar. Bu hatalar nadiren olsa "neyse" denilebilir ama o kadar çok yaşanıyor ki Laptop'u kullanamıyorum. 2013'den beri Vatan'dan aldığım her üründe bir rezalet ile karşılaştım. Fotoğraf makinesi aldım ve lensi koruyan kapak kutudan kırık çıktı, PC topladım RAM'ler mavi ekran hatasına sebep oluyordu. RAM'ler için yardımcı olsalar da fotoğraf makinesi için yardımcı olmadılar ve çalışanları da beni suçladı. "sizin kırmadığınızı bilemeyiz" gibi. Şimdi de ailemin aldığı Laptop'un bir sürü sorunu var. Garantiye vereceğim fakat sıfır ürün almanın anlamı yok gibi. Teknik servislerine güvenmiyorum çünkü. Laptop'un içindeki herhangi bir kabloyu/parçayı takmayı unuttuklarını bilemem çünkü önceden de başıma geldi. Sizce Vatan Bilgisayar gibi rezalet hizmet veren, ürünlerini SATA'na kadar destek verip herhangi bir sorunda destek almak için yalvartan firmalara karşı tüketiciler olarak bir şeyler yapmamız lazım. Ne devlet yetkililerinin bu şirketlere bir yaptırımı var ne de tüketicilerin sesi çıkıyor. Sizce neler yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aksine her sorun yaşadığım üründe ya değişim ya da para iadesi aldım.
Siz güvenemiyorsanız. Bir an önce bilgisayarınızın kendi üreticisine kendi teknik servisine gönderin. Nasılsa garantisi var. Vatan'ı aradan çıkartın gitsin.

Oradan hiçbir şey satın almamamız lazım. Ve hocam iade alabiliyorsanız iade alın. Fiyatı neyse ona göre bir öneri yapalım.
Niye iade alsın. Ne alaka? Aldığı günki faturada ne ödediyse onu iade ederler. Nereden bulacak aynı fiyata aynı özellikte bilgisayar. Aylar olmuş alalı. Aynı bilgisayardan yeni vermeleri daha mantıklı.

Niye iade alsın. Ne alaka? Aldığı günki faturada ne ödediyse onu iade ederler. Nereden bulacak aynı fiyata aynı özellikte bilgisayar. Aylar olmuş alalı. Aynı bilgisayardan yeni vermeleri daha mantıklı.

Belki pahalı bir şey almıştır. Şart değil zaten. Fiyatı tam olarak söylerse belki daha iyi bir şey bulabiliri m diye dedim. Tabii kur arttığı için kura göre değil o fiyattan verecekler. Siz de haklısınız.

Mavi ekran veren ramleri bile değiştirmeleri söyledikleri süreden uzun sürdü. Oysa ki herhangi bir bilgisayarda denseler ramlerin bozuk olduğunu görecekler fakat süründürüp durdular.

Geri
Yukarı