Vatan Bilgisayar ürün iade

vacshot34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2019'un Ocak ayında bir toplama oyun PC'si satın aldım. Ancak aldığımdan beri FPS düşmesiları oluyormuş. Ben monitörüm eskidir diye normal karşıladım. Ancak Temmuz ayında 144 Hz bir monitör alınca anladım ki sıkıntı PC'de. Temmuz ayının başlarında Vatan müşteri hizmetlerine götürdüm, RAM taktılar ve sorunun düzeldiğini söylerdiler ancak eve geldiğimde tekrar FPS düşmesi oluyordu. Ağustos ayının 25'inde tekrar götürdüm ve soğutucu al düzelir dediler, soğutucuyu aldım ancak sıcaklık daha da arttı ve sorun düzelmedi. Yani toplamda 2 kez servise götürdüm ve neredeyse hiçbir şey yapılmadı. Ben bu bilgisayarı nasıl iade edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın özellikleri nedir acaba? Ayrıca eğer verdikleri belgeler hala duruyorsa yanınızda kasayla birlikte gidip iade etmek istediğinizi söyleyiniz.

Bilgisayarınızın özellikleri nedir acaba? Ayrıca eğer verdikleri belgeler hala duruyorsa yanınızda kasayla birlikte gidip iade etmek istediğinizi söyleyiniz.
İşlemci İ5 8400 GPU RX 580 GB Anakart ASUS B360M-D RAM 2X8 2400 Mhz (Aegis ve FlareX model ikiside Gskill) ancak iade etmek istedğimi söylediğimde servise göndermemiz gerek dediler ve hiç bir sıkıntı yok deyip gönderdiler ancak yine drop giriyor.

Eğer aldığınız ürünü 15 Gün içerisinde iade etmek isterseniz işlem gerçekleşir, 8 ay çok uzun bir süre bu yüzden iade edebileceğinizi sanmıyorum. Değişim de bildiğim kadarıyla ilk 6 ay içerisinde olabilir, FPS'niz hangi oyunlarda düşüyor ve düşük dediğiniz FPS değerleri neler. MSİ AFTERBURNER programı üzerinden işlemci ve Gpu kullanım oranlarını vs. ekran görüntüsü olarak atar mısınız.

Hayı
Eğer aldığınız ürünü 15 Gün içerisinde iade etmek isterseniz işlem gerçekleşir, 8 ay çok uzun bir süre bu yüzden iade edebileceğinizi sanmıyorum. Değişim de bildiğim kadarıyla ilk 6 ay içerisinde olabilir, FPS'niz hangi oyunlarda düşüyor ve düşük dediğiniz FPS değerleri neler. MSİ AFTERBURNER programı üzerinden işlemci ve Gpu kullanım oranlarını vs. ekran görüntüsü olarak atar mısınız.
Hayır benim demek istediğim şu ani FPS dropları oluyor ve servise götürdğümüzde hiç bir şey yok deyip tekrar parça sattırıyorlar. Ve ben bu bilgisayarı iade etmek istiyorum çünkü hiç ilgilenilmiyor.

Hayı

Hayır benim demek istediğim şu ani FPS dropları oluyor ve servise götürdğümüzde hiç bir şey yok deyip tekrar parça sattırıyorlar. Ve ben bu bilgisayarı iade etmek istiyorum çünkü hiç ilgilenilmiyor.
Vatan bilgisayar sadece satıcıdır, Parçaların yedek servisi ilgilenir bu konu da iade etme gibi bir durumunuz olamaz. Siz dediklerimi yapın ve hangi oyun vs. belirtin anlık FPS düşmeleri olabilir ve eğer RAM'iniz 8GB ise çok normal bir durumdur.

Vatan bilgisayar sadece satıcıdır, Parçaların yedek servisi ilgilenir bu konu da iade etme gibi bir durumunuz olamaz. Siz dediklerimi yapın ve hangi oyun vs. belirtin anlık FPS düşmeleri olabilir ve eğer RAM'iniz 8GB ise çok normal bir durumdur.
RAM 16GB ve CS:GO Fortnite PUBG Ets2 oynadığım bütün oyunlarda oluyor. Afterburner ı yükleyeceğim. Ve bilgisayar hala garanti kapsamında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı