Vatan Bilgisayar ürün iadesi gerçekleştirilmiyor

Belgeleyemem, çünkü oradaki mağaza çalışanından rica ettim. Aslında almaya ben de gitmedim, ben gitsem fark ederdim fakat bir tanıdığımı gönderdiğim için o direkt almış gelmiş, bir yazılımcı olduğumdan dolayı da 8 GB Ram gerçekten sıkıntı yaratıyor bana.

Ödeme olayı nasıl oldu? 8 ve 16 GB lık model arasında fiyat farkı olmalı. Siz hangisinin ücretini ödediniz onu anlamadım?

Yok hayır, direkt alın bu 16GB'lık model deyip 8GB'lık modelin satışını yapmışlar, sanırım ellerinde fazladan vardı ve satılmadığı için de bunu sattılar tanıdığıma. Faturada da 8GB yazıyor ve moderatörler web alışverişi yazmışlar, web alışverişi değil mağaza üzerinden gerçekleştirildi alışveriş. Ramleri lehimli olduğu için ram yükseltmesi de yapılamıyor öyle 8GB olarak kaldı bilgisayar.
RAM lehimli olmasaydı RAM eklettirerek çözebilirsiniz diyecektim ki o kapı da kapanmış.
İade almazlarsa muhakkak THH başvurusu yapın. Ama öncelikle mağaza müdürü ile bizzat görüşüp derdinizi münasip bir dille anlatmayı deneyin. Satıştaki elemanlar baştan savmak için böyle numaralara çok başvuruyorlar.

Fatura'da 16 GB yazıyorsa ve laptop 8 GB ise Vatan'a gidip açıklayabilirsin aslında neden kabul etmiyorlar anlamadım, seve seve alması lazım yanlış ürün verdikleri için. Ben olsam kavga ederdim faturada bu ürün bu diye.

16 GB istedikten sonra size 16GB vermek zorundalar. Size 8GB verseler bile bunu siz değil satıcı kontrol edip vermek zorunda. Yerinizde olsam sonuna kadar giderim. GT710 aldım maddi değeri düşük olabilir. Kapıdan çıktım bakmak istedim kutuyu açtım ve kullanılmış bir karttı. İçeri girdiğimde asla anlayacaklarını söylediler. 15 dakika sonra Vatan fişi de değil nakit para iadesi aldım. Hakkınızı yedirmeyin.

RAM lehimli olmasaydı RAM eklettirerek çözebilirsiniz diyecektim ki o kapı da kapanmış.
İade almazlarsa muhakkak THH başvurusu yapın. Ama öncelikle mağaza müdürü ile bizzat görüşüp derdinizi münasip bir dille anlatmayı deneyin. Satıştaki elemanlar baştan savmak için böyle numaralara çok başvuruyorlar.
Mağaza müdürü ile iletişime geçtim, kendisi bize yardımcı oldu ve ürünü değiştirdiler, yardımlarınız için teşekkür ederim konu kapanabilir iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı