Vatan Bilgisayar ''yetkili serviste hazır'' nedir?

DragonG

Kilopat
Daha fazla  
Aldığım ürünü 4 ay kullandıktan sonra ayıplı ürün olarak servise (apple) verdim ve Vatan Bilgisayarın servis takip sitesinde ''yetkili serviste hazır'' yazıyor. Aklımı karıştırdı, internette baktığımda ''onarım yapıldı geri gönderilecek'' gibi şeyler yazılmış. Aklımı karıştıran iki şey var hem ayıplı ürün hem de daha dün baktığımda ''servis yolunda'' yazıyordu. Bir günde hemen tamir etmiş de olamazlar. Özellikle belirtmiştim iade istiyorum diye. ''Yetkili serviste hazır'' yazısı başka bir şeyi ifade ediyor olabilir mi? 2. gönderişim, ilk gönderdiğimde iade veya değişim diye seçenek sunmuşlardı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. İphone 7 aldım 15 gün kullanmadan götürdüm verdim garantiye. Değişim amaçlı göndermiştim zaten 15 günlük telefonun nesi tamir edilicek elimden bile düşmemişti cihazdan kaynaklı bı kaç sorun varmıs bluetooth falan bozukmuş. Servis yolunda diyodu gün içinde ordaki yazı değişmiş yetkili serviste hazır diyo başta yenisi gelicek diye düşündüm. Sonra garantide söyledikleri şey aklıma geldi değişim durumlarında telefonu aldığın yere rapor geliyomuş telefonun değişimini yapın diye yanı kargoyla yeni telefon gelmiyormuş

Evet, benim bunda önceki gönderişimde rapor geldi (Rapor Vatan Bilgisayar'a geldi)Vatan Bilgisayar'dan yenisini aldım. İki seçenek sundular iade ve değişim diye. Sadece önceden ne yazdığını hatırlayamıyorum sanki farklı bişey yazıyor gibi hatırlıyorum. Ama rapor geldiğinde mesaj olarak geldi ve servis takip sitesinde yazı tekrar değişti.

Eğer Vatan a bulaştıysan direkt iade edip kurtarıcaksın kendini sadece mağdur eder. Peki raporun vatan a ulaşması ne kadar sürdü? 2 gündür serviste hazır yazıyor internet sitesinde

Öncelikle ben vatana pek suç bulmuyorum onlar gönderdi ve yetkili serviste hazır yazıyor servis hala bakmadı diye düşünüyorum. İlk gönderdiğimde 10-11 günde yeni telefon elimde idi. Şimdi ise 11 gün oldu ve 4 gündür (bu 4.gün) yetkili serviste hazır yazıyor.

"Yetkili serviste hazır"demesinin anlamı gönderdiğin şeyin sorununu halletmişler ve kargolanmayı bekliyor demek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı