Vatan Bilgisayar'dan alınan laptopta ölü piksel çıktı

snoxy35

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce Hp Victus 13.Nesil Core i5 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, Hp Victus modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu bilgisayarı satın almıştım.
Uzaktan fark edilmediği için bugün ekrana dikkatlı bakınca fark edebildim. Sadece 1 ölü piksel var yayılır mı?(bilgisayarı indirimle 29.000 TL'ye almıştım. Sizce iade etmeli miyim?) ayrıca sanırsam bilgisayarda hasar yok diye bir sözleşme imzalatmışlardı. O yüzden cayma hakkım gider mi?

20 güne kadar iade edebilirsin tabii bazı sitelerde bozuk sıkışmış pikselleri düzeltebilirsin.

Ürünü alıp kapıdan çıktıktan sonra maalesef işler istediğiniz gibi yürümüyor. Bilgisayarı sizden alarak teknik servise gönderecekler ve en iyi ihtimalle 15 gün içerisinde geri dönecek. Benzer durumu monitör satın aldığımda yaptılar. Aynı gün geri getirdiğim monitör kabul edilmedi. Servise gitti ve 20 günlük mücadelenin ardından problemi ASUS firması ile çözebildim.

Ürünü alıp kapıdan çıktıktan sonra maalesef işler istediğiniz gibi yürümüyor. Bilgisayarı sizden alarak teknik servise gönderecekler ve en iyi ihtimalle 15 gün içerisinde geri dönecek. Benzer durumu monitör satın aldığımda yaptılar. Aynı gün geri getirdiğim monitör kabul edilmedi. Servise gitti ve 20 günlük mücadelenin ardından problemi ASUS firması ile çözebildim.

THH'ye başvursam daha hızlı çözülür mü yoksa sizinki gibi uğraşır mıyım?

THH'ye başvursam daha hızlı çözülür mü yoksa sizinki gibi uğraşır mıyım?

Başvurmadan önce cihazı alıp mağazaya gidin. Nasıl bir yol izleyeceklerini sorun. Sorumluluk alacaklarını sanmıyorum. Eğer cihazı alıp kendileri teknik servise gönderecekse hiç uğraşmayın. Göndermekte kararlıysanız gönderecekleri servis bilgilerini talep edin, siz kendi ürününüzü kendiniz gönderin. Takibi ve detaylarını öğrenmeniz daha hızlı, kolay olur. Sonucuna göre kararınızı verin gerekirse THH başvurabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar benim adıma servise gönderdiği cihazımı 20 gün sonra olumsuz cevap ile beni mağazaya çağırdı. Monitörümde leblebi kadar beyaz bir ışık vardı. 2. gün geri getirdiğim o cihazı almam kabul edilemezdi. Ancak kıymetli Vatan Bilgisayar da almak istemedi. Servis yanıtı üzerine mağazada ASUS firmasını aradım ve bana ilettikleri adrese tekrar gönderdim. 2 gün içerisinde ASUS dönüş yaptı ve kusuru kabul ettiler. Mağaza için bir evrak oluşturuldu ve mağazaya giderek farklı bir ürün alarak çıktım.

Geri
Yukarı