Vatan Bilgisayar'dan sistem toplamak

Bütçe
55000 (esnetilebilir)

Mustafa Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Sevgili Technopat üyeleri merhaba, saygılar sevgiler.

Daha önce Technopat sistem tavsiyelerinden seviye seviye inceleyip kendimize en uygun olanını seçer, parçaları da rahatça bulur hatta çoğu tavsiye sistemin de toplama videosu olurdu. Özlem duyuyorum açıkçası ve konu açma sebebime başlıyorum:

Vatan Bilgisayar'dan sistem toplamak istiyorum. Daha önce denediğim firmalar ile öyle ya da böyle sorunlar yaşadım. Birinde ekran kartının fan kablosu fabrika çıkışı karta takılı değildi. Buradaki arkadaşlar öyle olmaması gerektiğini iletti vs firma hiç cevap vermedi. Bir diğer firma Full MSI sistemi o dönem en üst seviye MSI anakart toplamayı beceremedi bile. RGB'leri senkronize çalıştırmayı bile beceremediler, ekran kartının RGB uzatma kablolarını kaybettiler vs kendimle rezil oldum. Vesselam vatan olsun, en kötü, şu problem var deyip muhatap bulabileceğim yer olur çünkü çokça alışverişim var. Bu konuyu uzatmayayım, belki başka bir konu altında.

Vatan bilgisayarda hazır sistemlerde istediğimi elde edemiyorum. Ekran kartı seçsem, işlemci seçim opsiyonu olmayana denk geliyorum, işlemci seçip filtrelesem ekran kartını uyduramıyorum vs. toplama sihirbazı ile ise anakart ve diğer donanım bilgisi tecrübesizliğimden ya çok pahalıya çıkartıyorum sistemi ya da uyumsuzlukların içinde boğuluyorum.

İhtiyacım: Beni 5 yıl idare edebilecek güçlü bir sistem.
- İleride upgrade edebilmeliyim diye bir sıkıntım yok.
- İşlemci 5800x3D ya da 12600kf, 13600KF güçlerinde işlemci.
- Ekran kartı AMD olmayacak. 16 GB 4060 Ti ve üzeri olabilir. Bu konuda tavsiyelerinize açığım. (bana yeterse 3060 Ti da olur)
-32 GB RAM, 1 TB SSD.
Ben Escape from Tarkov oynuyorum, Starfield alıp Ultra ayarlarda oynayabileyim diye bir derdim yok. İşlemcim güçlü olsun ekran kartım ile de mutlu mesut çalışsınlar :)
Vereceğim parayla da 1 sene sonra yetersiz kalmayayım isterim.
- Kendini soğutabilen mesh ön panel bir kasa, yeterli seviye bir sıvı soğutma, kaliteli bir Power.

Ekte resimdeki 5800x3D sistemi topladım fiyatı 63760TL'ye çıktı arkadaşlar. Bu bana israf gibi geldi. Bu parayı böyle harcamaktansa Monster Abra A5 v20.3.2 35k harcamak ta mantıklı geliyor. İşin içinden çıkamıyorum.

55 bin TL(esneyebilir) bütçeli sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eğer yanlış bir ifade kullandıysam hepinizden özür dilerim. Belirtirseniz düzeltirim.
Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    48 KB · Görüntüleme: 63
Hocam tamam düzgün yer vs fakat 4060 Ti sisteme 55bin lira vermek yanlış anlamayın ama enayilikten başka bir şey değil.

Yanlış anlaşılacak bir şey yok hocam. O yüzden varsınız, Technopat var. Yardımlaşmak için.
Alternatif tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar.

Her seyinin en pahalisindan, en mantiksizlari secip sistemi toplamissin.

Selam, o bir örnek. Sizlerin düzeltmesi için, tavsiyelerinizi almak için.
Saygılar.

Sevgili Technopat üyeleri merhaba, saygılar sevgiler.

Daha önce Technopat sistem tavsiyelerinden seviye seviye inceleyip kendimize en uygun olanını seçer, parçaları da rahatça bulur hatta çoğu tavsiye sistemin de toplama videosu olurdu. Özlem duyuyorum açıkçası ve konu açma sebebime başlıyorum:

Vatan Bilgisayar'dan sistem toplamak istiyorum. Daha önce denediğim firmalar ile öyle ya da böyle sorunlar yaşadım. Birinde ekran kartının fan kablosu fabrika çıkışı karta takılı değildi. Buradaki arkadaşlar öyle olmaması gerektiğini iletti vs firma hiç cevap vermedi. Bir diğer firma Full MSI sistemi o dönem en üst seviye MSI anakart toplamayı beceremedi bile. RGB'leri senkronize çalıştırmayı bile beceremediler, ekran kartının RGB uzatma kablolarını kaybettiler vs kendimle rezil oldum. Vesselam vatan olsun, en kötü, şu problem var deyip muhatap bulabileceğim yer olur çünkü çokça alışverişim var. Bu konuyu uzatmayayım, belki başka bir konu altında.

Vatan bilgisayarda hazır sistemlerde istediğimi elde edemiyorum. Ekran kartı seçsem, işlemci seçim opsiyonu olmayana denk geliyorum, işlemci seçip filtrelesem ekran kartını uyduramıyorum vs. toplama sihirbazı ile ise anakart ve diğer donanım bilgisi tecrübesizliğimden ya çok pahalıya çıkartıyorum sistemi ya da uyumsuzlukların içinde boğuluyorum.

İhtiyacım: Beni 5 yıl idare edebilecek güçlü bir sistem.
- İleride upgrade edebilmeliyim diye bir sıkıntım yok.
- İşlemci 5800x3D ya da 12600kf, 13600KF güçlerinde işlemci.
- Ekran kartı AMD olmayacak. 16 GB 4060 Ti ve üzeri olabilir. Bu konuda tavsiyelerinize açığım. (bana yeterse 3060 Ti da olur)
-32 GB RAM, 1 TB SSD.
Ben Escape from Tarkov oynuyorum, Starfield alıp Ultra ayarlarda oynayabileyim diye bir derdim yok. İşlemcim güçlü olsun ekran kartım ile de mutlu mesut çalışsınlar :)
Vereceğim parayla da 1 sene sonra yetersiz kalmayayım isterim.
- Kendini soğutabilen mesh ön panel bir kasa, yeterli seviye bir sıvı soğutma, kaliteli bir Power.

Ekte resimdeki 5800x3D sistemi topladım fiyatı 63760TL'ye çıktı arkadaşlar. Bu bana israf gibi geldi. Bu parayı böyle harcamaktansa Monster Abra A5 v20.3.2 35k harcamak ta mantıklı geliyor. İşin içinden çıkamıyorum.

55 bin TL(esneyebilir) bütçeli sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.
Eğer yanlış bir ifade kullandıysam hepinizden özür dilerim. Belirtirseniz düzeltirim.
Saygılarımla.

Dostum şu sisteme bir göz atabilir misin? Üzerinde oynama yaparsanız(keyfi olarak RAM 32, 1 TB SSD vs. yapılabilir) gereksinimlerinizi karşıyabilecegini düşünüyorum. AMD R5 7500F - RTX 4060 TI OC 8G - PRIME A620M-K - 500GB SSD - 16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

www.vatanbilgisayar.com/pc-toplama?share=9399ef5a-1cac-4805-b2db-4d2a544f936e

Çok ayaküstü yaptım, yakın zamanda ben de sistem toplayacağım ve sitelerin artılarını eksilerini değerlendirdiğimde seninle aynı sonuca varıyorum. Bu sistemde ileride işlemcini R7 7800x3D ye upgradeleyebilirsin.

İslemci 6K civarlarinda. Daha dogrusu 7500F varken buna gerek yok.

Illa her seyi Vatan'dan almak zorunda degilsin.
Hocam arkadaşın yazdığını okudunuz mu bilmiyorum fakat vatandan toplamak istediğini belirtmiş.

@Mustafa Özkan Hocam vatana giriş yapınca sepette ek %10 indirim yapıyo 58.7k dan 53.8k ya düşüyor, istersen bir iki parçayı güncelleyebiliriz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı