Vatan Bilgisayar'ın iş görüşmesinde doğruları söylemek

Siz de ne taktınız. Vatan'da falan mı çalışıyorsunuz.
Yazılım uzmanıyım ben, Vatana toplasan en fazla 15 20 defa gitmişimdir, kendi harcamam içinse 6 7.

Benim takıntım Vatan bilgisayar değil, yukarıda da okursan IK ve satış temsilcileri hakkında yorum yapmak istedim.
Başvuru ekranında yazılanlar ile orada söylenenler aynı değil. Yazılanlara ekleme yapılıyor.

Peki dostum, yine de yalancı olduğunu düşündüğün çalışanları ve doğru dürüst yönetilmediğini düşündüğün firmaya başvuruda bulunmasaydın.

Daha çok küçük özele yönel, linkedın işine yarayacaktır, kolay gelsin.

İlk değil firma istediğim maaşı verseydi sorun yoktu. İstediğim maaşı başvuruda belirttim. 40 km öteden gelip sana asgari diyorsa bir şeyler söylemem lazımdı. Başvuruda net ücreti soruyor çünkü.
İstediğin maaşı verselerdi iyi bir firma mı olacaklardı? Bir yere iş görüşmesine gitmeden öne araştırın. Orada çalışanların bir suçu yok sen onlara bu sözleri söylüyorsun.

İş görüşmesi için şehirler arası gidip dönenler var ek olarak.

Asgari ücretten fazlasını da çok bekleme derim, yapacağın iş belli çünkü. İstersen doktorasını yapmış mühendis ol yazılım uzmanı ol yapacağın işe belli ederi belli.

İlk olarak bilgisayardan telefon ile görüştüm. İnsan kaynaklarının duymak istediği kelimeleri söyleyince görüşmeden hemen sonra müdür ile görüştürdüler. Adama Vatan Bilgisayar'ın diğer firmalara göre daha kazık olduğunu, müşteri hizmetlerinin kötü olduğunu söyleyince şaşırdı 😁çünkü bunları duymayı beklemiyordu.

Bana en büyük OEM parça satışçısının Vatan olduğunu falan söylüyor. Günde 1000 kişi mağaza ziyareti yapıyormuş, cirosu bilmem neymiş falan. 😁 yani klasik olarak Vatan Bilgisayar düşüncesi. Müdür hem iş başvurusu yapıyorsun hem de bize söylediğine bak dedi. Ben doğruları konuşmayı seviyorum deyince görüşme sonlandı. 😁

Siz siz olun her zaman doğrudan yana olun derim. 😎

Efsaneyi bugün de okudum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bilgisayardan telefon ile görüştüm. İnsan kaynaklarının duymak istediği kelimeleri söyleyince görüşmeden hemen sonra müdür ile görüştürdüler. Adama Vatan Bilgisayar'ın diğer firmalara göre daha kazık olduğunu, müşteri hizmetlerinin kötü olduğunu söyleyince şaşırdı 😁çünkü bunları duymayı beklemiyordu.

Bana en büyük OEM parça satışçısının Vatan olduğunu falan söylüyor. Günde 1000 kişi mağaza ziyareti yapıyormuş, cirosu bilmem neymiş falan. 😁 Yani klasik olarak Vatan Bilgisayar düşüncesi. Müdür hem iş başvurusu yapıyorsun hem de bize söylediğine bak dedi. Ben doğruları konuşmayı seviyorum deyince görüşme sonlandı. 😁

Siz siz olun her zaman doğrudan yana olun derim. 😎
Bende bir benzerini Migros iş görüşmesinde söylemiştim.Herkes doğrusunu bilir ama her yerde söylenmez demişti.Tabi bidaha dönmediler.
Telefonda değildi.Direk kameralı görüşmede söyledim.
İşe ihtiyacınız varsa çok mantıklı bir strateji olmamış ama bu.
Ne yani işe ihtiyacımız varsa millete şaapmak da mantıklı mı olacaktı?

Bende bir benzerini Migros iş görüşmesinde söylemiştim.Herkes doğrusunu bilir ama her yerde söylenmez demişti.Tabi bidaha dönmediler.
Telefonda değildi.Direk kameralı görüşmede söyledim.

Ne yani işe ihtiyacımız varsa millete şaapmak da mantıklı mı olacaktı?
2 saat önce vatanda iş mülakatına girdim. bil ama söyleme hocam işte ne derlerse onu söyle :D yoksa işsiz kalıcaz

Firmanın fiyatlandırma politikasını beğenmiyorsanız, neden işe en başta başvurursunuz? İşe başvurup da fiyatların yüksekliğinden yakınmak yakışıksız bir hareket.

Yani bu mantıkla da "insanları isterse istediği gibi sömürebilir sonuç olarak onlar başvuruyor biz zorlamıyoruz ki" diyoruz.
Yani sen beğeniyor musun askeri ücretleri? Bunca insan beğendiği için mi işe başvuruyor yani?
Bence asıl yakışıksızlık onların daha fazlasını hakkettiğini bildikleri halde sömürü siyaseti izlemeleri.

Kaldı ki sadece para değil konuşurken anladığın başka durumlarda oluyor mesela fazla mesaiye karşı değiliz. Gerektiğinde çalışıyoruz. Bizim işin gereği oluyor arada falan...vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bu mantıkla da "insanları isterse istediği gibi sömürebilir sonuç olarak onlar başvuruyor biz zorlamıyoruz ki" diyoruz.
Yani sen beğeniyor musun asgari ücretleri? Bunca insan beğendiği için mi işe başvuruyor yani?

Kaldı ki sadece para değil konuşurken anladığın başka durumlar da oluyor mesela fazla mesaiye karşı değiliz, gerektiğinde çalışıyoruz. Bizim işin gereği oluyor arada falan...vs.
İlk gönderiyi düzgün okumamışsınız, öncelikle onu okuyun. Orada bahsedilen konu, Vatan Bilgisayar'da satılan ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasıydı, maaşların düşük olması değildi.

Yani sen beğeniyor musun askeri ücretleri? Bunca insan beğendiği için mi işe başvuruyor yani?
Bence asıl yakışıksızlık onların daha fazlasını hakkettiğini bildikleri halde sömürü siyaseti izlemeleri.

Kaldı ki sadece para değil konuşurken anladığın başka durumlarda oluyor mesela fazla mesaiye karşı değiliz. Gerektiğinde çalışıyoruz. Bizim işin gereği oluyor arada falan...vs.

Katılıyorum adamsın.

İş kur yanında çalışayım usta.

Yeni konular

Geri
Yukarı