Vatan Bilgisayarın Zalman Kasa Aldırmaması

Divisive

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Vatan bilgisayara PC kasası almaya gittim. Zalman Z11 Neo'ya karar vermiştim. Bana kasa için "ön paneli çabuk bozuluyor eski kasa, işe yaramaz" falan dediler ve Cooler Master önerdiler. Cooler Masterbox 5 çok methettiler "efsane kasa, çok iyi 80 bronze" halbuki ben Zalman hakkında kötü bir yorum okuduğumu hatırlamıyorum. Onlara "Zalman hakkında hiç şikayet duymadım" deyince de; "anlaşıldı sen okuyup gelmişsin, sabah burda bir Zalman vardı baya uğraştırdı bizi" diyerek forum sitelerine de çaktılar. Zalman için, 80 plus değil dediler(ben 80 plus biliyorum) halbuki daha önce oradan Everest kasa aldığımda bana, "alma kötü" vb telkinlerde bulunmadılar

Cooler Master Masterbox 5 750 Watt 80 plus bronze aldım.

Kasa işine tamamen yabancı olduğumdan ve CM'nin iyi bir marka olduğunu bildiğimden onların dediklerini yaptım. Normalde teknoloji marketlerden alışveriş yaparken eğer o konuya vakıfsam kesinlikle öğüt dinlemiyorum. Çünkü her zaman eski malları satmaya çalıştıklarını biliyorum.
Şimdi sizlerden yorum bekliyorum aldığım kasa iyi mi? Zalman almadığıma pişman olmalı mıyım sonuçta içinden 5 tane fan çıkıyor bunda 1 tane var. Değiyorsa kasayı gidip başka bir vatan şubesine geri iade edeceğim ve zalman alacağım.

Yok aldığın kasa gayet iyi diyorsanız bırakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan bilgisayara PC kasası almaya gittim. Zalman Z11 Neo'ya karar vermiştim. Bana kasa için "ön paneli çabuk bozuluyor eski kasa, işe yaramaz" falan dediler ve Cooler Master önerdiler. Cooler Masterbox 5 çok methettiler "efsane kasa, çok iyi 80 bronze" halbuki ben Zalman hakkında kötü bir yorum okuduğumu hatırlamıyorum. Onlara "Zalman hakkında hiç şikayet duymadım" deyince de; "anlaşıldı sen okuyup gelmişsin, sabah burda bir Zalman vardı baya uğraştırdı bizi" diyerek forum sitelerine de çaktılar. Zalman için, 80 plus değil dediler(ben 80 plus biliyorum) halbuki daha önce oradan Everest kasa aldığımda bana, "alma kötü" vb telkinlerde bulunmadılar

Cooler Master Masterbox 5 750 Watt 80 plus bronze aldım.

Kasa işine tamamen yabancı olduğumdan ve CM'nin iyi bir marka olduğunu bildiğimden onların dediklerini yaptım. Normalde teknoloji marketlerden alışveriş yaparken eğer o konuya vakıfsam kesinlikle öğüt dinlemiyorum. Çünkü her zaman eski malları satmaya çalıştıklarını biliyorum.
Şimdi sizlerden yorum bekliyorum aldığım kasa iyi mi? Zalman almadığıma pişman olmalı mıyım sonuçta içinden 5 tane fan çıkıyor bunda 1 tane var. Değiyorsa kasayı gidip başka bir vatan şubesine geri iade edeceğim ve zalman alacağım.

Yok aldığın kasa gayet iyi diyorsanız bırakacağım.
Ben Zalman kasa kullanıyorum ve yaklaşık 4-5 yıldır tertemiz. Kasayı Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Bu arada 80 Plus dediğin, 80 Bronze Plus değil mi? Ben güç kaynağını 80 Bronze Plus özellikli olarak sonradan aldım ve kasaya taktım, çok sessiz çalışıyor. Bence Zalman iyidir. İçerisinden monte etmek için epey bir malzeme çıkmıştı.

Ben de yakın zamanda bir pc topladım ve kasamı zalman tercih ettim. Şimdiye kadar inanılmaz memnunum. Satın aldığınız kasayı bilmiyorum ama internette biraz sorgularsanız sorunları çıkar karşınıza elbet.

Rivalı Geralt'ın dediği başıma geldi. Adamlar inatla Everest, Frisby kasa satmaya çalmıştı bana. Evde kullanıyorum müthiş kasa falan diyorlardı önde hava alacak deliği olmayan kasaya :) Bari sana CoolerMaster gibi iyi bir marka ile gelmişler.

Rivalı Geralt'ın dediği başıma geldi. Adamlar inatla Everest, Frisby kasa satmaya çalmıştı bana. Evde kullanıyorum müthiş kasa falan diyorlardı önde hava alacak deliği olmayan kasaya :) Bari sana CoolerMaster gibi iyi bir marka ile gelmişler.
Bu kahrolası kasa yüzünden (FC-8870G) içindeki bütün parçalar can çekişiyor. Çift fanlı 1050 var oyuna giriyorsun 75 derece... Bak 1050 2GB diyorum 1050ti değil... Zaten havalar da sıcak. Haftaya büyük ihtimal Cylon RGB yada Dark N10 Pro alacağım. Frisby ve everest gibi markaların kasa dahil her ürününden uzak durun. Almayın aldırtmayın!

Dersinizi iyi calisin, hangi kasanin sizin icin en uygunu olduguna oraya gitmeden once karar verin. Taksiye bindikten sonra yolu bilmiyorsan taksicinin insafina kaldin demektir.

@time to abandon ship
Corsair kasa istediğimden inat ettim almadım. Kendilerine de kasanın içinde gelen 5 fan isterse 10 tane olsun yine hava alacak yeri olmadığından bir halta yaramaz dediğimde "İlkkez sizden duyuyoruz böyle bir şeyi" demişlerdi. Cidden sıkıntılı kasalar. Bazı parçaları tamamen plastik ve dayanıksız. Aldığım kasada sadece egsoz fanı var. R5 2600X'm stok fanla gayet güzel oyunlarda 60 derecelerde, GTX1060 genelde 60-70 arasında geziyor. Bu sıcaklıkları Mersin/Tarsus'ta görüyorum ve odam klimalı değil. Aslen Phanteks P350X isterdim ama daha Türkiye'ye gelmemişti. İyi hava akımı olan bir kasa alın bencede o sıcaklıklar fazla. Sağdan soldan yada üsten alttan değilde önünde açıklığı olan kasa tercih ederseniz daha çok hava alacaktır. Phanteks P350X gibi bir şey alacaksınız kenar açıklıklarının geniş olmasına özen gösterin. Bulunmuyorsa kesinlikle bir egsoz fanı takın. Kasanın içindeki sıcak havayı tahliye etmekte lazım :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı