Vatan Bilgisayarın Zalman Kasa Aldırmaması

@time to abandon ship
Corsair kasa istediğimden inat ettim almadım. Kendilerine de kasanın içinde gelen 5 fan isterse 10 tane olsun yine hava alacak yeri olmadığından bir halta yaramaz dediğimde "İlkkez sizden duyuyoruz böyle bir şeyi" demişlerdi. Cidden sıkıntılı kasalar. Bazı parçaları tamamen plastik ve dayanıksız. Aldığım kasada sadece egsoz fanı var. R5 2600X'm stok fanla gayet güzel oyunlarda 60 derecelerde, GTX1060 genelde 60-70 arasında geziyor. Aslen Phanteks P350X isterdim ama daha Türkiye'ye gelmemişti. İyi hava akımı olan bir kasa alın bencede o sıcaklıklar fazla. Sağdan soldan yada üsten alttan değilde önünde açıklığı olan kasa tercih ederseniz daha çok hava alacaktır. Phanteks P350X gibi bir şey alacaksınız kenar açıklıklarının geniş olmasına özen gösterin. Bulunmuyorsa kesinlikle bir egsoz fanı takın. Kasanın içindeki sıcak havayı tahliye etmekte lazım :)
Egzoz fanı takılı hocam da içeriye hava girmediği için tahliye edecek hava da yok işte. :D P300 Almayı düşündüm fakat bende çok garip bir takıntı var o da anakartın kasaya tam olarak oturması. Anakart kasaya küçük gelince bir türlü beğenemiyorum kasanın halini. :D E haliyle anakart Micro ATX Bu yüzden küçük bir kasa almayı planlıyorum. Çok garip bir takıntı biliyorum. :D

Bana tam tersi şekilde zalman kasa aldırdılar. Daha önce duymamış olduğumdan tereddüt edip konu açmıştım hatta. :D

Egzoz fanı takılı hocam da içeriye hava girmediği için tahliye edecek hava da yok işte. :D P300 Almayı düşündüm fakat bende çok garip bir takıntı var o da anakartın kasaya tam olarak oturması. Anakart kasaya küçük gelince bir türlü beğenemiyorum kasanın halini. :D E haliyle anakart Micro ATX Bu yüzden küçük bir kasa almayı planlıyorum. Çok garip bir takıntı biliyorum. :D
Dert etme aynı takıntı bende de var. Sırf oyüzden biraz daha para biriktirip ATX anakart aldım. WiFi kartlı bir şey olsun diye mATX alacaktım diğer türlü. Mini PC yaparsın kendine hem güzel duruyorlar hem konsol gibi de kullanılabiliyor öyle bir konsol merakın varsa.

Dert etme aynı takıntı bende de var. Sırf oyüzden biraz daha para biriktirip ATX anakart aldım. WiFi kartlı bir şey olsun diye mATX alacaktım diğer türlü. Mini PC yaparsın kendine hem güzel duruyorlar hem konsol gibi de kullanılabiliyor öyle bir konsol merakın varsa.
Konsola hiçbir zaman yönelmedim ve yöneleceğimi de sanmıyorum. Çünkü bilişimde okuyorum hocam. İşimiz bilgisayarlar ve serverlarla, konsollar ile işimiz yok.

Bu arada oradan bi' B350 PC Mate veya B350 Prime yollar mısın? Sana B350M PRO-VDH üstüne ÇöpDisk SSD + Frisby kasa yollarım, anlaşırız. ;)

Ah şu Vatan'daki dolandırıcılar...
vatanexe.JPG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı