Vatan Computer'da Hafta İçi Sepete %25 Ürün Eklemek Mümkün Mü?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar Technopat Sistem Toplama programının temel problemlerini çözdüm. Bu hafta kod kısmını hazır ederim, diğer hafta ise sistem önerilerini yapmaya başlarım.

Ancak şöyle bir durum var. Sepetimdeki ürünlerin fotoğrafı lazım bana ancak hafta için %25 indirim olmadığı için sepetimde de %25 indirimli gözükmüyor.
Sistem önerileri için hafta sonunu beklemek zorunda mıyım ?

Otomatikmen %25 indirimli halini falan göstertemiyor muyuz ? Tüm sistem önerilerini hafta sonuna sıkıştıramam sonuçta. 1 hafta sonunu kaçırınca diğer haftayı da beklemek çok uzun olur.

Hepsi için bir veri tabanı oluşturabilirsin %25 indirimli halleriyle. Tabi çok zaman alabilir.

Diğer türlü bir yapay zeka oluşturmak zorunda kalacaksın sanırım. Bu daha zor olacaktır.

Ya program, hesap kısmı karışık hiç anlatmayayım. Öyle olmuyor, sonradan dolar hareketlenince hesaplar tutmuyor, hepsini bir günde yapıp kodları yazamam.
Şöyle 2-4 gün falan süreli olarak %25 indirimli olarak görebilmem gerek sepetimi. Yok mu bir çaresi ?

1 hafta beklersem dolar hareketlenir.

İşin zor Gökhan Abi. Kolay gelsin...

Programın kendi kendini internet sayesinde güncelleyebilmesi lazım. Aslında bu konu hakkında Recep Abi'den yardım alırsan ortaya daha iyi bir şey çıkabilir diye düşünüyorum.

O halloldu çoktan kardeşim :D Dolar düşünce donanımın fiyatı da düşer değil mi ? Ben programı 2013 senesinde yapıyorum, 1 sene sonra dolar düşünce o donanımın fiyatı da düşecek.
Ben tekrardan resim koyamayacağım elbette.

O yüzden donanımın fiyatı ne kadar düşer ise bütçesine o kadar fazladan para ekleyeceğim.
Bu sayede, bugün 1000 liraya alınan bir sistem bundan 2 yıl sonra da, eğer satılıyor ise 1000 lira civarından satın alınabilecek.

Programın tasarımı böyle olmayacak, sadece hangi mantıkla çalıştığını göstermek amaçlı yapılmış bir programdır.

aqK0YSA.jpg

O halloldu çoktan kardeşim :D Dolar düşünce donanımın fiyatı da düşer değil mi ? Ben programı 2013 senesinde yapıyorum, 1 sene sonra dolar düşünce o donanımın fiyatı da düşecek.
Ben tekrardan resim koyamayacağım elbette.

O yüzden donanımın fiyatı ne kadar düşer ise bütçesine o kadar fazladan para ekleyeceğim.
Bu sayede, bugün 1000 liraya alınan bir sistem bundan 2 yıl sonra da, eğer satılıyor ise 1000 lira civarından satın alınabilecek.

Programın tasarımı böyle olmayacak, sadece hangi mantıkla çalıştığını göstermek amaçlı yapılmış bir programdır.

aqK0YSA.jpg

Yalnız cidden güzel olmuş :D Doları 2.055 al. Vatan'ın sitesinin en aşağısında kurlar var. Bu arada indirimsiz fiyatını al, %8 değil ! Mesela %25 ve %30 butonu ekle, ben ona göre öneri yapayım.

Doğru dedin, 1 USD = 2,02 TL, 1 EURO = 2,69 TL olarak hesaplanmıştır. Fiyatlarımıza KDV dahildir. yazıyor.

Bende 2,02 alayım ki tam olarak aynı olsun.

%25 indirimli fiyatlarını alıyorum zaten, ayriyetten çıkan fiyatın %5'i kadar daha ucuzunu da ekleyip % 30 indirimli fiyatı olarak gösterebilirim.
Daha sonra %30 indirimli fiyatları toplayıp etkin olmayan bir TextBox'da " Eğer %30 indirimleri beklerseniz ___ TL'den satın alabilirsiniz diyebilirim :D

Sağol, %30'u iyi getirdin aklıma. Kod kısmı hallolsun, sistem önerileri için Masaüstü bölümünde bir konu açacağım. En düşük bütçeden başlayıp en yükseğe kadar klavyeli-monitörlü falan sistem önerileri alacağım sizden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı