Vatan Computer'ın sattığı RTX 3080 fiyatları

Arkadaşlar Vatan Computer'a gelen yeni RTX 3080 kartlarını ve fiyatlarını görünce şok oldum. Bunun dolarla alakası yok tamamen dolandırıcılık. Bundan tam 34-35 gün önce arkadaşımla birlikte Gigabyte GeForce RTX 3080 kartı 9.700 TL'ye satın aldık.(şu anki fiyatı 17.500TL) bende 10 gün önce ASUS TUF RTX3080 OC aldım 11.400TL'ye. (şu anki fiyatı 15.000 TL) arkadaşlar gözünüzü seveyim 10 günde dolar mı arttı? 1 ayda ne değişti de kartın fiyatı 8 bin TL arttı? Ben buna fırsatçılık, dolandırıcılık diyorum. Konu hakkında düşünceleriniz neler?
Mining'den dolayı. Direkt Vatan'ı suçlamayın. Her yerde bu fiyatlarda. Ha normal zamanlarda Vatan biraz daha pahalıya satıyor o ayrı.

Vatan Bilgisayar'a şimdi girip baktım satılan ve stokta olan en yüksek kart 1650.
Stokta olan en pahalı kartın fiyatı 2.430 TL
Link paylaşsaydın keşke.

Arkadaşlar Vatan Computer'a gelen yeni RTX 3080 kartlarını ve fiyatlarını görünce şok oldum. Bunun dolarla alakası yok tamamen dolandırıcılık. Bundan tam 34-35 gün önce arkadaşımla birlikte Gigabyte GeForce RTX 3080 kartı 9.700 TL'ye satın aldık.(şu anki fiyatı 17.500TL) bende 10 gün önce ASUS TUF RTX3080 OC aldım 11.400TL'ye. (şu anki fiyatı 15.000 TL) arkadaşlar gözünüzü seveyim 10 günde dolar mı arttı? 1 ayda ne değişti de kartın fiyatı 8 bin TL arttı? Ben buna fırsatçılık, dolandırıcılık diyorum. Konu hakkında düşünceleriniz neler?
Vatanla alakalı vatan extra 100 tl alıyor. Ben asus zenbook 14 aldım satış fiyatı 699-799 dolar civarı tr'de 6000-6200 tl falandı. Kdv dahil toplamda 7200 tl oluyor.K dv 1000-1100 tl civarı ama ürünün vatanda satış fiyatı 6000tl kdv dahil aldığımda 7500 oldu yani 200-400 tl civarı alıyor ekran kartlarında daha fazla. Yani donadım falan alacaksan kdv indirimlerinde al ya da vatan tercih etme internet üzerinden al.

Dostum Türkiye'de neyin fiyatının düştüğünü gördünüz? Adamlar ürünleri satıyorlar diye fiyatları her saat artırıyor, sizde bunu haklı buluyorsunuz. Üreticiler de o zaman "ya biz bunları çok hızlı satıyoruz 2 bin dolar zam yapalım" diyorlar mı? Hala Vatan Computer'i haklı bulanları görünce neden bu hallerde olduğumuzu daha iyi anlıyorum...

Bu madenciler olayını anlayamıyorum, tamam kardeşim madenciler alıyorda fiyatların artmasıyla alakası ne? Küçük yerlerde anlayabiliyorum ama Vatan gibi büyük bir firmanın yaptığı şey fırsatçılık ve dolandırıcılıktır. Getir normal fiyatına kim alıyorsa alsın, size noluyor?

Bu madenciler olayını anlayamıyorum, tamam kardeşim madenciler alıyorda fiyatların artmasıyla alakası ne? Küçük yerlerde anlayabiliyorum ama Vatan gibi büyük bir firmanın yaptığı şey fırsatçılık ve dolandırıcılıktır. Getir normal fiyatına kim alıyorsa alsın, size noluyor?
Ekran kartını eskisine göre daha az alabildikleri için yaklaşık karı aynı yapmaları gerekiyor. Yoksa zarara girerler. Bu yüzden bu fiyatlara satılıyor. Vatan da çoğu yerde şubesi olan bir marka. Bu da çok sayıda gider demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı