Vatan i3 9100F ve GTX 1650 Super sistem 3800 TL'ye nasıldır?

Pahalı almışsınız.

Sizin siteminizin dengi:

Daha üstü:
(İkisinde de PSU Aerocool seçilecek)

Pahalı almışsınız.

Sizin siteminizin dengi:

Daha üstü:
(PSU Aerocool seçilecek)

R3 1200 ile 9100F bir değil, yanlışlık olmasın.

Geliştirmesi masraflı bir sistem. i3 9100F GTX 1650S'den sonrasını kolay kolay besleyebileceğini düşünmüyorum. Ekran kartı yükseltmeye gittiğin zaman işlemciye de el atman gerekecek. 4K bütçeye 8 GB RAM yetersiz. SSD de yok. Vatan tabii diğer sitelerden daha iyi hizmet verir ama sistem pahalı.

R3 1200 ile 9100F bir değil, yanlış bilgi vermeyelim.
İkisi de 4 çekirdekli uygun fiyatlı giriş seviyesi işlemciler. O yüzden birbirlerine denk dedim.

Gerçi fiyat olarak birbirlerine denk değiller.

Geliştirmesi masraflı bir sistem. i3 9100F GTX 1650S'den sonrasını kolay kolay besleyebileceğini düşünmüyorum. Ekran kartı yükseltmeye gittiğin zaman işlemciye de el atman gerekecek. 4K bütçeye 8 GB RAM yetersiz. SSD de yok. Vatan tabii diğer sitelerden daha iyi hizmet verir ama sistem pahalı.

Maksimum bir tık daha güçlü olan GTX 1660'a kadar rahatlıkla besleme yapabilir, sonrası için dediğiniz gibi sıkıntı çıkaracak cinsten bir işlemci var o makinede, kullanıcı 1650S modelinin kendisine uzun bir süre yeterli olacağını düşünüyorsa uyumlu bir kombin olmuş ama benzer fiyatlara AMD kanadından daha iyi bir sistem toplanabilirdi elbette.
İkisi de 4 çekirdekli uygun fiyatlı giriş seviyesi işlemciler. O yüzden birbirlerine denk dedim.

Gerçi fiyat olarak birbirlerine denk değiller.

Gönderdiğiniz linkteki sistem başlığında düz R3 1200 gördüğüm için öyle söylemiştim, belki performansı AF modeliyle denk olabilir. Fiyat olarak belirttiyseniz o konuda sıkıntı yok zaten.

Maksimum bir tık daha güçlü olan GTX 1660'a kadar rahatlıkla besleme yapabilir, sonrası için dediğiniz gibi sıkıntı çıkaracak cinsten bir işlemci var o makinede, kullanıcı 1650S modelinin kendisine uzun bir süre yeterli olacağını düşünüyorsa uyumlu bir kombin olmuş ama benzer fiyatlara AMD kanadından daha iyi bir sistem toplanabilirdi elbette.

R5 1600 AF modeli de bence bu iş için biçilmiş kaftan.

İ3 9100F'den ziyade R5 1600 AF işlemcili bir bilgisayar toplamak daha iyi olurdu bence. Fakat Vatan Bilgisayar zorunlu demişsin. Ancak KDV indirimlerinde toplardın. Uzun lafın kısası fena değil o sistem fakat daha iyisi olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı