Vatan'a İlk Gigabayte Marka Ekran Kartı Geldi!

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B
Gigabyte varken Asus ve MSI'a laf düşmez bence. Vatan'da Gigabyte modellerinin hepsinin satıldığını düşünün. İşte o zaman MSI ve Asus nalları toplar. ;)

Gigabyte neden Türkiye'de az satıyor biliyor musunuz?
  1. Distribütör olan Arena Bilgisayar sadece Nova'ya ekran kartlarını satıyordu.
  2. Gigabyte Türkiye'de Asus ve MSI gibi reklamını yapamıyor.
Bu sebeplerden ötürü Türkiye'de tanınamadı Gigabyte doğru dürüst. Bu arada GTX 770'lerde Windforce hava soğutmalarda çok extreme tasarımlar hariç (liquid + wind karışımları gibi) hepsinin borusunu öttürüyor. Ayrıca frekans hızları da daha yüksek.

Bu arada Vatan'a eğer 970 G1 Gaming gelirse diğer modellerin işi bilinçli kullanıcılar için çok ama çok zor.

Vatan'da Gigabyte satılmadığı için ötüyor. Windforce da harika bir soğutma. DCUII'den çok daha iyi. GTX770'de en üstün soğutmayı sağlıyor.

Sonuna kadar katılıyorum. @Silinen üye arkadaşımız tutturmuş MSİ ASUS diye. Hayatında başka marka görmemişsın ki. Bilgisayarla içli dışlılığın kaç sene ki böyle yorum yapabiliyorsun? Vatan' da satılmadığı için o markalar çok satılıyor. Zotac da Gigabyte da gayet güzel performans ve soğutma sunan markalar. Fanboyluk yapma lütfen.

Sonuna kadar katılıyorum. @Silinen üye arkadaşımız tutturmuş MSİ ASUS diye. Hayatında başka marka görmemişsın ki. Bilgisayarla içli dışlılığın kaç sene ki böyle yorum yapabiliyorsun? Vatan' da satılmadığı için o markalar çok satılıyor. Zotac da Gigabyte da gayet güzel performans ve soğutma sunan markalar. Fanboyluk yapma lütfen.
Zotac'ı bu konuya katamayız. Kendileri biraz çöp ürün üreten bir firma. Üstündeki soğutma teknolojisi çok iyi değil. Ne tek yararlı tarafı en yeni modelleri direk üretip pazara sunuyorlar.

Zotac'ı bu konuya katamayız. Kendileri biraz çöp ürün üreten bir firma. Üstündeki soğutma teknolojisi çok iyi değil. Ne tek yararlı tarafı en yeni modelleri direk üretip pazara sunuyorlar.
Geçenlerde Vatan bilgisayara gittim ve oradaki satıcı ile Zotac hakkında konuştuk. Zotac ekran kartı bozulduğunda, ısınıp her hangi bir sorun olduğunda direk değişim, elinde o kart yoksa bir üst model kart verdiğini söyledi. Türkiye'de bu hizmeti EVGA ve Zotac sağlıyor dedi.

Şahsen ben ikna oldum. Bana Zotac satmak için mi yaptı bilmiyorum ama durum bu şekilde ise gerçekten sonraki kartım Zotac olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde Vatan bilgisayara gittim ve oradaki satıcı ile Zotac hakkında konuştuk. Zotac ekran kartı bozulduğunda, ısınıp her hangi bir sorun olduğunda direk değişim, elinde o kart yoksa bir üst model kart verdiğini söyledi. Türkiye'de bu hizmeti EVGA ve Zotac sağlıyor dedi.

Şahsen ben ikna oldum. Bana Zotac satmak için mi yaptı bilmiyorum ama durum bu şekilde ise gerçekten sonraki kartım Zotac olur.
Aslına bakarsan Zotac elinden geldiği sürece sürekli garanti dışı etmeye bakar ürünlerini. Bu dediklerini daha önceden Asus ve MSI için duymuştum. Gigabyte'ta 780 ve 780 Ti'de çıkan bellek hatalarından dolayı ürünleri geri toplamış, yanına bir Gigabyte marka ürünle birlikte sıfır ve hatasız ürünleri geri vermişti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı