Vatan'dan 10000 TL'ye Bilgisayar Toplama

Monitör dahil mi?
Hayır hocam monıtor dahil degil
Vatandan alma bro acelen var ama sakin ve yavaş alırsan daha kaliteli bir şey alabilirsin. Kısacası paran var saçma sapan işler yapma.
Hocam köye gidiyorum daha gidemem bi yere o yüzden vatandan almalıyım yarın
Başka yerlerde zaten montaj yapiyorlar. Ne gerek var Vatan'dan hazir sistem almaya. Hem neden Vatan seçiyorsun?
Hazır sistem almıyorum iyi okur musunuz :)
Sadece örnek olması açısından yukarıda paylaşılan sistemin aynısını farklı tek bir firmadan paylaşıyorum. Sadece bellek ve kasa aynısı bulunmadığından muadil ekledim. Tek dez avantajı sistemi kendinizin toplaması gerekecek. Aradaki fark 750 TL ki donanımların uygun oldukları diğer firmalar da araştırılıp her bir donanım farklı firmadan alınarak bu farkın artacağını düşünüyorum. Bu, paranızın cebinize kalması ya da tercih ettiğiniz durumda daha iyi donanımlar ve sistemi yükseltebileceğiniz anlamına gelir.Eki Görüntüle 380578
Sadece oyun oynıyacagım yayın filan yapmıcam ama işlemcim herşeyim hızlı olsun bı gram takılmasın isterim r5 2600x mi alayım yani :)

Önemli olan detayı atlıyorsunuz, sistemde oyun oynayacak olmanız yada yayın yapacak olmanız elbet alacağınız sistemi belirleyecek olan detay fakat elinizdeki bütçeyi verimli kullanabiliyor olmak en önemlisi. Gideceğiniz köy çok mu ıssız kenar köşe bir yerde, kargo şirketlerinin ulaşamayacağı bir yerde mi?
trtrtrtrt.jpg

Çok fazla kombinasyon var ve aslında bu kadar aceleye getirilmemesi gerekir. İşlemcinize Overclock yapacaksanız X470 bir anakart almak da fayda olması ile birlikte bu defa da işlemci soğutucu gibi bir detay çıkıyor ortaya. Overclockla işim olmaz diyorsanız anakartı MSI B450 Tomahawk olarak yada B450 4 bellek slotu bulunan ve tavsiye edilen her hangi daha ucuz bir anakartla değiştirebilirsiniz.
Bu arada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta bellek konusu. Nedendir, hangi psikolojik rahatsızlık sebebi ile yapılmıştır bilemiyorum ama GSKILL 8GB (1x8GB) 2 adet almak 752 TL ye mal oluyorken, internet üzerinden 2 tane almanıza izin vermeyerek (ya da ben bir türlü yapamadım) sizi 816 TL ye GSKILL 16GB (2x8GB) almaya zorluyorlar. Bu sitedeki bir çok bellek için geçerli ben bunu örnek olarak paylaştım. Halbuki evrensel olan bir şey vardır ki set alıyorsan tek olandan daha makul fiyatlı olması gerekir. SSD de çok büyük okuma yazma hızlarına ihtiyaç duyulmayacaksa 860 Evo, belki 500 GB olanı ile değiştirilebilir.
Bu şekilde yapılacak bir kaç düzenleme belki ekran kartında yada farklı bir donanımda iyileştirmeye olanak sağlayabilir.
Dediğim gibi ben tavsiye etmiyorum KDV indirimi olmayan Vatan bilgisayar alışverişini ama karar ve keyif sizin.
Düzenleme : Yukarıda farklı site linki eklemişim, doğru olanı MSI B450 TOMAHAWK

Son düzenleme:
Hocam Vatan'dan benim onerdigim gibi bir sistem iyi olur 10.061 TL'ye. PSU Corsair VS650 idir muhtemelen. Yeterli olur.
Yoksa attigim seyden, Xigmatek, Rampage, Frisby veya Everest alma Kasa ve PSU olarak. Gameli mameli bir sey varsa onuda alma.
Kasa ve PSU olarak sadece orda olanlardan Cooler Master, Corsair, Thermaltake varsa o da olur.
IMG_20190326_193410.jpeg
IMG_20190326_193436.jpeg

Önemli olan detayı atlıyorsunuz, sistemde oyun oynayacak olmanız yada yayın yapacak olmanız elbet alacağınız sistemi belirleyecek olan detay fakat elinizdeki bütçeyi verimli kullanabiliyor olmak en önemlisi. Gideceğiniz köy çok mu ıssız kenar köşe bir yerde, kargo şirketlerinin ulaşamayacağı bir yerde mi?
Eki Görüntüle 380605
Çok fazla kombinasyon var ve aslında bu kadar aceleye getirilmemesi gerekir. İşlemcinize Overclock yapacaksanız X470 bir anakart almak da fayda olması ile birlikte bu defa da işlemci soğutucu gibi bir detay çıkıyor ortaya. Overclockla işim olmaz diyorsanız anakartı MSI B450 Tomahawk olarak yada B450 4 bellek slotu bulunan ve tavsiye edilen her hangi daha ucuz bir anakartla değiştirebilirsiniz.
Bu arada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta bellek konusu. Nedendir, hangi psikolojik rahatsızlık sebebi ile yapılmıştır bilemiyorum ama GSKILL 8GB (1x8GB) 2 adet almak 752 TL ye mal oluyorken, internet üzerinden 2 tane almanıza izin vermeyerek (ya da ben bir türlü yapamadım) sizi 816 TL ye GSKILL 16GB (2x8GB) almaya zorluyorlar. Bu sitedeki bir çok bellek için geçerli ben bunu örnek olarak paylaştım. Halbuki evrensel olan bir şey vardır ki set alıyorsan tek olandan daha makul fiyatlı olması gerekir. SSD de çok büyük okuma yazma hızlarına ihtiyaç duyulmayacaksa 860 Evo, belki 500 GB olanı ile değiştirilebilir.
Bu şekilde yapılacak bir kaç düzenleme belki ekran kartında yada farklı bir donanımda iyileştirmeye olanak sağlayabilir.
Dediğim gibi ben tavsiye etmiyorum KDV indirimi olmayan Vatan bilgisayar alışverişini ama karar ve keyif sizin.
Düzenleme : Yukarıda farklı site linki eklemişim, doğru olanı MSI B450 TOMAHAWK
Hocam dağ gibi yer gidiyorum Cuma günü. Yarın da Vatan'da toplayacagım ama RTX 2060 filan dusunuyorum Gamıng Z sistemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oraya hazır bilgi ile gitmezseniz ve vicdandan yoksununa denk gelirseniz gayet iyi bir bütçeye sahip olmanızın önemi olmayan bir sistemle çıkarsınız.
Ekran kartı ve işlemciden kısmayın, bellekleri ışıklı olmasına aldırmadan 3000 MHZ ve yukarıda belirttiğim şekilde gereksiz yere para kaçırmayacak bir tanesini gerekirse 2 adet alacak şekilde halledin.

Oraya hazır bilgi ile gitmezseniz ve vicdandan yoksununa denk gelirseniz gayet iyi bir bütçeye sahip olmanızın önemi olmayan bir sistemle çıkarsınız.
Ekran kartı ve işlemciden kısmayın, bellekleri ışıklı olmasına aldırmadan 3000 MHZ ve yukarıda belirttiğim şekilde gereksiz yere para kaçırmayacak bir tanesini gerekirse 2 adet alacak şekilde halledin.
Hocam sıvı sogutma da alıcagım. Overclock filan işim olmaz :)

Acelem var 10.000 TL bütçem var vatandan bilgisayar toplamak için yardım istiyorum diye konu açılmış herkes para derdine düşmüş. Yahu arkadaş hepiniz güzel adamsınız eyvallah ama konu ortada ya yardımcı olun yada olmayın niye uzatıyorsunuz anlamış değilim, alan adamda zaten fiyatların farkında başka yerden olmasın da diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı