Vatan'dan 3000 TL Bilgisayar Toplama

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün ailemle birlikte Avcılar Pelican Vatan Bilgisayar'a gittim ve monitör olmadan 3000 liralık bir bilgisayar listesi çıkarmak istedim. Fakat bazı şeyleri istediğim gibi yapamadı. Bana şöyle bir liste çıkardı.

Hepsi toplam 3650 civar bir şey tuttu. Bana kötü dizilmiş gibi geldi bende bazı parçaları değiştirip şöyle bir sistem derledim:

asdasd.jpg

Evet arkadaşlar bu fiyattan fazlası beni aşıyor. Anakart ve ekran kartı kesin olarak bu olacak fakat Ram, kasa, monitörden emin değilim. İşlemciyi ise Ryzen 3 1300X'e düşürsem ne olur merak ediyorum. Evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aileme iletmeden önce aynı fiyata toplanmış olan bilgisayar örneklerini atabilir misiniz ?

Oyun için alınıyorsa Ryzen 5 ve Ryzen 7 bence gereksizdir.
Anakart bu olabilir MSI B350M PRO-VD PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
Kasa kötü
monitör olarak ise bu Asus 21.5" VS229DA 5ms 178° Full HD VA LED Monitör
Sistem oyun için alınıyor ise Ryzen 3 1300x veya Ryzen 3 1200 e indirirsiniz.
Ekran kartının VGA girişi yoksa nasıl kullanacağım ki monitörü ? İşlemci ryzen 3 1300x daha mı iyidir ?

Aslında bu fiyata daha iyi performans değil de, bu performansa daha uygun fiyatlı bir bilgisayar lazım. Monitör dahil olacak evet.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı