Vatan'dan R5 3600 ve 2060 OEM sistem

Ginay

Centipat
Merhabalar, Vatan'dan bir bilgisayar alacağım: AMD R5 3600-DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B450M-K-OCZ 500GB NVME-CRUCIAL 16GB RAM - Vatan Bilgisayar. İnternetten peşin fiyatına 6 taksitle alacağım. İnternetten siparişle herhangi bir sorun çıkar mı? Ortalama kaç günde gelir? Bilgisayar iyi midir? Ekran kartında ısınma sorunun olduğunu biliyorum ısınma olmasın diye cam açık oynayacağım. Vatandaki bilgisayarlarda camı açtığımızda garanti bozuluyormu ? Ya da belli bir süre para biriktirip bir 16gb ram daha alıcam ekstra ramı takınca garanti bozuluyormu ? Sistemdeki anakart 1. ve 2. nesil ryzen işlemcileri destekliyor ama bu sistemdeki işlemci 3. nesil bios güncellemesiyle anakart 3. nesili destekliyr acaba vatan bios güncellemesi yapıp sistem çalışıyormu diye bakıyorlarmı yoksa sadece sistemi kurup hiç bir şey yapmıyormarmı ? Vatan'dan almak zorundayım, başka siteden alamayacağım. 6 ay taksit yapacağım için ve Vatan'da peşin fiyatına 6 taksit yapıyor.

Son düzenleme:
Alabiliyorsanız Vatan, MediaMarkt gibi yerlerden almayın. Ya geçen gördüm 300 liralık RAM'i 468 liraya satıyor du merhametsizler 🤣 Sisteme geleceksek eğer:
Güzel sistem, fakat sadece anakart bende şüphe uyandırdı. ASUS'un giriş seviyesi anakartlarına ısınamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alabiliyorsanız Vatan, MediaMarkt gibi yerlerden almayın. Ya geçen gördüm 300 liralık RAM'i 468 liraya satıyor du merhametsizler 🤣 Sisteme geleceksek eğer:
Güzel sistem, fakat sadece anakart bende şüphe uyandırdı. ASUS'un giriş seviyesi anakartlarına ısınamadım gitti.

Doğru geçen telefon alacaktım eskisi problem çıkarıyordu 1.300 TL'lik giriş seviyesine yakın bir telefon alacaktım, Vatan'da 2000 TL'den başlıyor. Kargo olarak alacağım yerdede şeffaf kargo olmayınca güvenemedim hiç almadım. Hâla hoperlörsüz telefon kullanıyorum kulaklıkla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Vatan'dan bir bilgisayar alacağım: AMD R5 3600-DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B450M-K-OCZ 500GB NVME-CRUCIAL 16GB RAM - Vatan Bilgisayar. İnternetten peşin fiyatına 6 taksitle alacağım. İnternetten siparişle herhangi bir sorun çıkar mı? Ortalama kaç günde gelir? Bilgisayar iyi midir? Ekran kartında ısınma sorunun olduğunu biliyorum ısınma olmasın diye cam açık oynayacağım. Vatandaki bilgisayarlarda camı açtığımızda garanti bozuluyormu ? Ya da belli bir süre para biriktirip bir 16gb ram daha alıcam ekstra ramı takınca garanti bozuluyormu ? Sistemdeki anakart 1. ve 2. nesil ryzen işlemcileri destekliyor ama bu sistemdeki işlemci 3. nesil bios güncellemesiyle anakart 3. nesili destekliyr acaba vatan bios güncellemesi yapıp sistem çalışıyormu diye bakıyorlarmı yoksa sadece sistemi kurup hiç bir şey yapmıyormarmı ? Vatan'dan almak zorundayım, başka siteden alamayacağım. 6 ay taksit yapacağım için ve Vatan'da peşin fiyatına 6 taksit yapıyor.
Sistem güzel. Biraz pahalı ama. Camı çıkardığın zaman garanti dışı kalacağını sanmam. Pc de 16GB ram var zaten. Sadece oyun için kullanacaksanız 32 GB ram yapmanıza gerek yok. Paranız boşuna gider. Vatan da sistemi test edip yolladıkları için anakartı biosu güncelleyip yollayacaklardır.
Bende toplayacağım nasıl olacak yazabilirmisiniz?
Konu açın size yardımcı olacaklardır.

Sistem güzel. Biraz pahalı ama. Camı çıkardığın zaman garanti dışı kalacağını sanmam. PC'de 16 GB RAM var zaten. Sadece oyun için kullanacaksanız 32 GB RAM yapmanıza gerek yok. Paranız boşuna gider. Vatan'da sistemi test edip yolladıkları için anakartı BIOS'u güncelleyip yollayacaklardır.

Konu açın size yardımcı olacaklardır.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Sadece oyun değil profesyonel video montajı, yazılım ve 3D modelleme yapacağım için 32 GB RAM şart :/

Fiyatlar tekli fiyatlarla Vatan'da gerçekten çok pahalı fakat bu sistem 6 ay taksitle diğer sitelerden daha ucuz oluyor. Vatan'da vaade farksız 6 ay taksit yapılıyor diğer sitelerden aynı sistem 6 ay taksitle vaade farkı olduğu için daha pahalı olabiliyor. Ayrıca diğer sitelerde daha ucuz olsa bile Vatan ve mediamarktan çıkamıyorum :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı