Vayne, Gece Avcısı (Alt Koridor)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Favori şampiyonum vayne ve rehberinde birkaç hata olduğunu düşündüğümden birkaç yorum yapmak istiyorum;

Öncelikle masteries i sanırım yanlış kopyaladın :) ap odaklı bir mid champ görüyorum.

Rune'lara gelecek olursak armor pen in vayne'e bir getirisi yok. Vayne true damage ve early game de lane için high burst ve sustain ihtiyacı olan bir şampiyondur alabileceği her attack damage'e ihtiyacı vardır ve attack damage cs alımını kolaylaştırır ( Miss fortune dışındaki hiç bir adc ye armor pen alınmasından yana değilimki ben mf yide armor pen ile oynamıyorum )

Cleanse genellikle kullanılır ama lane de leona gibi bi stun canavarı yoksa ve karşımdaki adc draven , mf tarzı bir şeyse barrier kullanılmasından yanayım rakibin diğer şampiyonlarında stun ağırlıkları varsa oyun sonunda lane den çıktığında zaten QSS ile o sıkıntıyı giderebilirsin.

Alınabilecek diğer eşyalar kısmındaki spirit visage , thornmail , wit ' s end ve black cleaver ada hiçbir anlam yükleyemedim.

Emeğine saygım var sadece kişisel görüşlerimi paylaşmak istedim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen dediğin gibi kabiliyetleri yanlışlıkla ap koymuşum :) Düzeltirim onu birazdan.

Greater Quintessence of Attack Damage ile gelen başlangıç saldırı gücünü ben minyon öldürmek için yeterli buluyorum. fazlasının da zarar olacağını düşünüyorum. yanlışlıkla koridoru fazla ileri itmek istemeyiz. Greater Mark of Armor Penetration sayesinde mid ve late game biraz daha kolay bir hal alıyor bence.

Diğer eşyalar kısmında savunmam da şu şekilde olacak :) Birkaç oyunda alt koridordaki rakiplerim iki büyücü şampiyon şeklinde olmuştu ve uzun menzilli büyüler ile çok hasar yemiştim. ilk aldığım eşya wit's end olmuştu, ben çok mantıklı olduğunu düşünüyorum. bu sayede hem ek olarak bir büyü hassarı kazanmış, hem de büyü direncimi artırmış oldum. Ayrıca atak hızım da yükselmişti. çok da etkili olmuştu. Aynı oyunun ilerleyen safhalarında Runaan alarak Wit's End' den gelen büyü hasarlarını 3 hedef yaymayı düşündüm ancak o sırada oyun bitti ve hasar 3 hedefe vuruyor mu vurmuyor mu öğrenemedim :)

Thornmail ve Spirit Visage' ı ben de çok sık almasam da faydası olduğu zamanlar oldu. Rejenerasyon ve can çalma etkilerini %20 artırıp aynı zamanda can verip bir yandan da büyü engelleme verdiğinde Spirit Visage özellikle büyücü yoğunluklu rakiplere karşı işe yaramıştı. Thornmail ise atak yoğunluklu takımlara karşı işe yaramıştı ancak dediğim gibi sıradışı durumlar haricinde benim de sık almadığım eşyalardır bunlar.

Arındır sihirdar büyüsü konusunda ise tamamen fikir ayrılığındayız :) ben bir takım savaşında Vayne' i sersemletmeye çalışmayacak bir takım olabileceğini düşünmüyorum. Quick Sliver Slash' in aksine Arındır 3 saniyelik ek savunma daha veriyor ve 3 saniye bir takım savaşında çok büyük bir süre.

Yorumun için teşekkür ederim :)

aynen dediğin gibi kabiliyetleri yanlışlıkla ap koymuşum :) düzeltirim onu birazdan.

Greater Quintessence of Attack Damage ile gelen başlangıç saldırı gücünü ben minyon öldürmek için yeterli buluyorum. fazlasının da zarar olacağını düşünüyorum. yanlışlıkla koridoru fazla ileri itmek istemeyiz. Greater Mark of Armor Penetration sayesinde mid ve late game biraz daha kolay bi hal alıyor bence.

Diğer eşyalar kısmında savunmam da şu şekilde olacak :) Birkaç oyunda alt koridordaki rakiplerim iki büyücü şampiyon şeklinde olmuştu ve uzun menzilli büyüler ile çok hasar yemiştim. ilk aldığım eşya wit's end olmuştu, ben çok mantıklı olduğunu düşünüyorum. bu sayede hem ek olarak bir büyü hassarı kazanmış, hem de büyü direncimi artırmış oldum. Ayrıca atak hızım da yükselmişti. çok da etkili olmuştu. Aynı oyunun ilerleyen safhalarında Runaan alarak Wit's End' den gelen büyü hasarlarını 3 hedef yaymayı düşündüm ancak o sırada oyun bitti ve hasar 3 hedefe vuruyor mu vurmuyor mu öğrenemedim :)

Thornmail ve Spirit Visage' ı ben de çok sık almasam da faydası olduğu zamanlar oldu. Rejenerasyon ve can çalma etkilerini %20 artırıp aynı zamanda can verip bir yandan da büyü engelleme verdiğinde Spirit Visage özellikle büyücü yoğunluklu rakiplere karşı işe yaramıştı. Thornmail ise atak yoğunluklu takımlara karşı işe yaramıştı ancak dediğim gibi sıradışı durumlar haricinde benim de sık almadığım eşyalardır bunlar.

Arındır sihirdar büyüsü konusunda ise tamamen fikir ayrılığındayız :) ben bir takım savaşında Vayne' i sersemletmeye çalışmayacak bir takım olabileceğini düşünmüyorum. Quick Sliver Slash' in aksine Arındır 3 saniyelik ek savunma daha veriyor ve 3 saniye bir takım savaşında çok büyük bir süre.

yorumun için teşekkür ederim :)

Armor penetration ve attack damage arasındaki farkın ne olduğunu forumlarda araştırmanı tavsiye ederim kendin cevabı bulursun sanıyorum. Bu şekilde bot lane oynayan adamların sana karşı şansı olamaz oyunun metasını değiştiremezler bildiğin salaklıktır ve kaybetmeye mahkum 2 troll budaladır savunmaya ihtiyacın olucağını düşünmüyorum.

Draven - blitzcrank , thresh - draven ve daha sayabilceğim birçok kombinasyona karşı cleanse seni hiçbi yere götürmez çünkü early game de vayne en zayıf adc dir. Karşına gelebilcek her adc sana karşı ad ve def konusunda avantajlı olacak , lane de kazanamazsan oyun sonu diye bir şey yok ( olması demek seni başkalarının taşıdığı demektir ki bu bana '' şahsen '' ters düşen bi durumdur )

Yorumların için ben de teşekkür ederim :)

Tabloları kaldırınca resim boyutları olması gerektiği hale geldi :) tablo kullanmayın ya da resim boyutunu bozmadan nasıl tablo kullanacağınız biliyorsanız benimle de paylaşın lütfen :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı