Vazelin yüz için yararlı mı?

• Konuyu başlatan Jiw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B

Jiw

Hectopat
Makaleler
1
İnternet sitelerinde vazelini öve öve bitiremiyorlar. Gerek yüz, kaş, saç ve dudak için çok etkili olduğu söyleniyor, bu bana abartı gibi geliyor. Gerçekten de yüz için denildiği kadar yararlı mı, sürülebilir mi yüze?

Aman diyeyim saça sürme o kadar yağlı ki saçımın yapısını bozdu çeneme gelen saçı 3'e vurmak zorunda kaldım. Yüz için akneleri geçiriyor diye biliyorum.
Elden zor çıkartıyorum vazelini, saçıma hayatta sürmem.
Saça sürülmesini pek tavsiye etmem ama yüz, sakal ve dudakta etkili oluyor.
İnternet ortamı o kadar dogmatik yazılarla dolu ki, ney doğru ney yanlış anlaşılması güç. Çok az miktarda sivilce üstüne sürüp yaydım iyice az önce, cildimde kuru bayağı iyi gelebilir belki.
Vazelin bel altına çok etkili.
Evet, evet bel altı çatlaklıklarına da çok iyi geliyor, aşırı etkili.

Son düzenleme:
Vazelin bel altına çok etkili.
Ulen var ya... ucu açık😎

Ya vazelini ne için kullandığına bağlı bu biraz. Çatlak, cilt kuruması falan gibi bir sorun için kullanacaksan iyi tabii. Ama günlük kişisel bakım falan için diyorsan nemlendirici bir krem bile iyi gelir yani.

Ulen var ya... ucu açık😎

Ya vazelini ne için kullandığına bağlı bu biraz. Çatlak, cilt kuruması falan gibi bir sorun için kullanacaksan iyi tabii. Ama günlük kişisel bakım falan için diyorsan nemlendirici bir krem bile iyi gelir yani.
Cildimin kuruluğundan çok günlük bakım amacıyla sürmüştüm dün. Diğer krem ve çeşitlerinden çok daha etkili olduğu durumu geziyordu her sitede, eğer doğruysa gerek yoktur herhalde başka bir kreme dedim. İleride bir zarar görürsem yüzümde, kullanmayı bırakırım.

Cildimin kuruluğundan çok günlük bakım amacıyla sürmüştüm dün. Diğer krem ve çeşitlerinden çok daha etkili olduğu durumu geziyordu her sitede, eğer doğruysa gerek yoktur herhalde başka bir kreme dedim. İleride bir zarar görürsem yüzümde, kullanmayı bırakırım.
Yani vazelinden zarar gören duymadım açıkçası. Ama tabii her şeyin fazlası zarar malum. Özellikle dövme yaptıranlarda mesela cilt kuruluğu ve gerginliği için vazelin veya bepantol önerirler. Bilinçli kullanımla faydasını görürsün mutlaka.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı