VC Redist 2015-2019 0x80240017 hatası

Yaklaşık 2 saat oldu ama hala güncelleştirmeler denetleniyor diyor maalesef ne yapmamız gerekiyor?
Ben genelde bu işi akşam yapıyordum, uyumadan önce; uyandığımda yüklenmiş oluyordu. Ne kadar saat gereklidir tam bilmiyorum. Windows update bozulma ihtimaline karşın, Windows Update ayarlarını sıfırlayabilirsiniz:

-Kontrol edilecek 1- Başlat - services.msc - Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti ve Windows Update hizmetinin çalışıyor olduğuna ve başlangıçta otomatik çalışacağına ayarlı olduğundan emin olun. Hizmete sağ tıklayıp özellikler ile bu menülere ulaşabilirsiniz.

-Sorun varsa giderme için en basiti: Başlata "Sorun giderme" yaz ve gir.
-"Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme\Sistem ve Güvenlik" yoluna gel.
-"Windows Update" sorun gidericisini çalıştır.

-En son denenecek, Windows Update sıfırlama: CMD (Yönetici olarak çalıştırın). Sırasıyla:

1:

Net stop wuauserv

2:

Net stop cryptSvc

3:

Net stop bits

4:

Net stop msiserver

5:

Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

6:

Ren C:WindowsSystem32catroot2Catroot2.old

7:

Net start wuauserv

8:

wuauclt.exe /updatenow

Komutlarını girin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Ben genelde bu işi akşam yapıyordum, uyumadan önce; uyandığımda yüklenmiş oluyordu. Ne kadar saat gereklidir tam bilmiyorum. Windows Update bozulma ihtimaline karşın, Windows Update ayarlarını sıfırlayabilirsiniz:

-Kontrol edilecek 1- başlat - services.msc - arka plan akıllı aktarım hizmeti ve Windows Update hizmetinin çalışıyor olduğuna ve başlangıçta otomatik çalışacağına ayarlı olduğundan emin olun. Hizmete sağ tıklayıp özellikler ile bu menülere ulaşabilirsiniz.

-sorun varsa giderme için en basiti: Başlata "sorun giderme" yaz ve gir.
-"Denetim Masası\Tüm denetim masası Öğeleri\Sorun Giderme\Sistem ve güvenlik" yoluna gel.
-"Windows update" sorun gidericisini çalıştır.

-En son denenecek, Windows Update sıfırlama: CMD (yönetici olarak çalıştırın). Sırasıyla:

1:

Net stop wuauserv

2:

Net stop cryptSvc

3:

Net stop bits

4:

Net stop msiserver

5:

Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

6:

Ren C:WindowsSystem32catroot2Catroot2.old

7:

Net start wuauserv

8:

wuauclt.exe /updatenow

Komutlarını girin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çok teşekkürler arkadaşıma dedim uyumadan önce başlatacak ve sabah kalkınca bakacağız, olmazsa dediğiniz şeyleri yapacağız, ilginiz alakanız için çok teşekkürler :)

Çok teşekkürler arkadaşıma dedim uyumadan önce başlatacak ve sabah kalkınca bakacağız, olmazsa dediğiniz şeyleri yapacağız, ilginiz alakanız için çok teşekkürler :)
Ben olsam hiç uğraşmazdım, bilgisayarcıların attıkları Windows'lara güvenmiyorum. Temiz format atardım. Siz bilirsiniz tabii ki.

Ben olsam hiç uğraşmazdım, bilgisayarcıların attıkları Windows'lara güvenmiyorum. Temiz format atardım. Siz bilirsiniz tabii ki.

Kendi sistemim olsa zaten direk format atacağım ama arkadaşımın ve arkadaşımın ailesi biraz baskıcı, mesela bilgisayara bir şey yükleyince arkadaşım donar mı? Şu açılırken şöyle olur mu falan diye bana soruyor bir şey olmaz dediğimde ise bir şey olursa babam falan kızar bayağı, emin misin falan diyor, sonuç olarak format yoluna gitmeyi pek tercih etmiyorum çünkü kendim yanına gidip yapamayacağım ve uzaktan yaptırmak da birazcık riskli gibi geliyor, bir şey olur falan ailesi kızar hiç istemem o yüzden format işine maalesef pek giremiyorum :(

Aynen bende hiç güvenmem, zaten bilgisayarcıya gitmesi hata, hep söylüyorum gitmeden önce bana gel bir ben yaparım neyi varsa hem para vermezsin diyorum ama maalesef babası alıp çok iyi bir bilgisayarcıya(!) götürmüş namı değer çok iyi bilgisayarcı ise Windows 7 kurulması gereken bilgisayara Windows 8.1 kurduğu(kurduğu da pek söylenemez habire bir DLL hatası veriyor)için PC habire drop yiyor, her şey donuyor ve çok yavaş :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı