VCD'deki oyun bilgisayara nasıl aktarılabilir?

yu ef yu key

Hectopat
Eski ve kullanılmayan, yer yer bozuk da olan bir Roadmaster marka bir vcd Player var evde. İçinde pac-man'in çok iyi bir versiyonu var ve bunu bilgisayar ortamına aktarmak istiyorum. Müziği çok güzel düşünülmüş özellikle. Yapay zekası da iyi tasarlanmış. İnternetteki versiyonları hepsi aynı ve bununla alakası yok. Doğrudan retro oyun sitelerinde de aradım ama bulamadım. Bu durumda bu oyunu bilgisayara aktarmanın kolay bir yolu var mı?

Eski ve kullanılmayan, yer yer bozuk da olan bir Roadmaster marka bir vcd Player var evde. İçinde pac-man'in çok iyi bir versiyonu var ve bunu bilgisayar ortamına aktarmak istiyorum. Müziği çok güzel düşünülmüş özellikle. Yapay zekası da iyi tasarlanmış. İnternetteki versiyonları hepsi aynı ve bununla alakası yok. Doğrudan retro oyun sitelerinde de aradım ama bulamadım. Bu durumda bu oyunu bilgisayara aktarmanın kolay bir yolu var mı?
Karta gömülüdür ROM olarak diye düşünürsek bu açıdan ilerlenebilir - ciddi teknik işlem olarak ROM'u okuyup kopyalamak mümkünse de VCD'nin nasıl oynattığını çözmek gerek.

Eğer bilgisayarınıza CD takılıyorsa direkt kopyala yapıştır yapın.

Cihazı biraz kurcalayın içini açıp mutlaka içinde disk vardır.
Yani normal oynatmak için taktığımız diskler haricinde, kendi belleği olarak kullandığı bir başka diskten mi bahsediyorsunuz? Bu mümkün. Bir keresinde içi açıldığında öyle bir şey görmüştüm sanırım. Varsa bu gerçekten bir çözüm olacaktır. Bakacağım. Olumlu veya olumsuz geri dönüş yaparım buraya.

Yani normal oynatmak için taktığımız diskler haricinde, kendi belleği olarak kullandığı bir başka diskten mi bahsediyorsunuz? Bu mümkün. Bir keresinde içi açıldığında öyle bir şey görmüştüm sanırım. Varsa bu gerçekten bir çözüm olacaktır. Bakacağım. Olumlu veya olumsuz geri dönüş yaparım buraya.

Pekala umarım çözülür.

Cihazı biraz kurcalayın içini açıp mutlaka içinde disk vardır.
Sanırım eski oyun makinalarından hiç görmedin. O aletlerde disk olmaz. ROM olur ona kayıtlıdır. Şu 8 bit atarilerin kasetleri de aynı şekildedir. Günümüzdeki flash belleklerin çok ilkel ve doğrudan yazılamayan versiyonları bunlar.

Reddit'te vintage gaming sub'larında ekran görüntüsüyle paylaşsana. Belki bilen çıkar.

Sanırım eski oyun makinelarından hiç görmedin. O aletlerde disk olmaz. ROM olur ona kayıtlıdır. Şu 8 bit atarilerin kasetleri de aynı şekildedir. Günümüzdeki flash belleklerin çok ilkel ve doğrudan yazılamayan versiyonları bunlar.

Reddit'te vintage Gaming Sub'larında ekran görüntüsüyle paylaşsana. Belki bilen çıkar.

Fazla eski değilse diye bahsetmiştim örneğin 80-90'lı yıllardan kalma ise yoktur hard disk falan.

VCD dediğin cihazlar 2000'lerin ilk yarısına kadar ülkemizde çokça vardı. 2010'larda yerini ancak DVD'ye bırakabildi.

O aletin içinde muhtemelen hepimizin "atari" diye bildiği 8 bit oyun konsolu vardır. Sen beni dinle, reddit'te bu işlerin manyakları var. Mesela 8bitgaming diye bir sub gördüm. Kesin bulur birileri o oyunu sana.

Geri
Yukarı