VDS sanal sunucu ve PC işlemcileri hakkında

LinesinRows

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikli olarak yaza doğru bir server açma planım var. VDS düşünüyorum ancak kafama takılan bir şey oldu. Mesela alacağım VDS özelliklerinde RAM ile CPU çekirdeği diyelim ki benim sistemimle eşit veya benim PC sistemim daha iyi.
İnternet hızını hesaba katmadığınızda ve 7/24 açık kalmasını, sizce PC'ler local hosting için mantıklı bir seçim midir?
Serverlerde kullanılan işlemci özellikleri daha farklı diyecek arkadaşlar için şunu eklemek isterim, diyelim ki alacağımız sunucu 4 çekirdekli, bizimki 6 çekirdekli. Ve son olarak, sunucu açacağımız oyun yüksek grafiklere sahip veya aşırı sistem gerektiren bir oyun değil.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
alacağınız sunucunun fiyatına göre degişkenlik gösterir, ben yaklaşık 2 aylık deneyimim sonrası aldığım vds sunucunun 2 yıllık parası ile yeni bir mini bilgisayar alıp onla devam etmeyi düşündüm, böylesi daha ucuz oluyor. Ucuz bir monitör alıp, fan sesinden kurtulmak içinde mini bilgisayar tercihi daha mantıklı. Mini PC 1

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı