VDSL 75 Mbps internet tarifesi 60 Mbps veriyor

Ealisafe

Centipat
Daha fazla  
Az önce müşteri temsilcisi ile konuşarak 50 Mbps internet tarifemi 75 yaptım ve müşteri temsilcisine sorduğumda bana adresimde 76 Mbps internet e kadar kullanabileceğimi söyledik fakat internet hızım 60'ı geçmiyor.

Dosya Ekleri

• evetabi.png
    evetabi.png
    92,5 KB · Görüntüleme: 42
  • hız.png
    hız.png
    103,3 KB · Görüntüleme: 43
Az önce müşteri temsilcisi ile konuşarak 50 Mbps internet tarifemi 75 yaptım ve müşteri temsilcisine sorduğumda bana adresimde 76 Mbps internet e kadar kullanabileceğimi söyledik fakat internet hızım 60'ı geçmiyor.
76 Mbps'ye kadar alırsın demiş 76 alırsın dememiş ki limit 76 Mbps'dir.

Daha fazlasını veremezler zaten. Hız tek başına yeterli değil, SNR Margin değerleri 20 dB üzerinde olursa net bir kararlık elde edersiniz. Hatalı paket iletimi ya da paket kayıpları oluşmaz. Bu da rekabetçi oyunlar için oldukça önemlidir.

Ayrıca İnternet Hizmet Sağlayıcınızın bulunduğunuz konuma en yakın kendi sunucusuna hız denemesi yapmalısınız. Bu şekilde doğru sonuç elde edemeyebilirsiniz. nPerf ya da Speedtest bu iş için oldukça iyidir.

76 Mbps'ye kadar alırsın demiş 76 alırsın dememiş ki limit 76 Mbps'dir.

Anladım.

Daha fazlasını veremezler zaten. Hız tek başına yeterli değil, SNR margin değerleri 20 dB üzerinde olursa net bir kararlık elde edersiniz. Hatalı paket iletimi ya da paket kayıpları oluşmaz. Bu da rekabetçi oyunlar için oldukça önemlidir.

Ayrıca internet hizmet sağlayıcınızın bulunduğunuz konuma en yakın kendi sunucusuna hız denemesi yapmalısınız. Bu şekilde doğru sonuç elde edemeyebilirsiniz. Nperf ya da Speedtest bu iş için oldukça iyidir.

En yakın serveri seçtim ama bilmiyorum. SNR margin değerini arttırabilir miyim peki?

Hocam bir de Speedtest ve fast.com sonuçlarını atar mısınız?

Fast.com da 31 çıktı.

Dosya Ekleri

• dfadsfadsfasdf.png
    dfadsfadsfasdf.png
    115,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Kendi adıma 75 mbps bağlantı için 70 değerini kabul edebilirim ama 60 mbps bir tık düşük gibi.
Ben depremden önce Hatay'da 35 mbps paketimde 32-33 arası alıyordum, paketi 50'ye çıkardım hız testinde 32.5 - 33.5 almaya başladım 1 mpbs artmıştı sadece ben de 1 mbps için 10 TL fark ödenmez deyip iptal etmiştim.

Kendi adıma 75 Mbps bağlantı için 70 değerini kabul edebilirim ama 60 Mbps bir tık düşük gibi.
Ben depremden önce Hatay'da 35 Mbps paketimde 32-33 arası alıyordum, paketi 50'ye çıkardım hız testinde 32.5 - 33.5 almaya başladım 1 Mbps artmıştı sadece ben de 1 Mbps için 10 TL fark ödenmez deyip iptal etmiştim.

Bana hanımefendi adresimde bilgilere bakarak 76 Mbps alabileceğimi söyledi ve internette adres sorgulaması yaptığımda 75 Mbps alabileceğimi gösteriyor.

SNR Margin değerlerinize göre alabileceğiniz azami hız budur. Bundan fazlasını isteseler de veremezler zira altyapı şartlarınız bundan fazlasını kaldıramaz. Ayrıca hattınızdan en yüksek hız elde edebilmek için 50 değil 75 Mbps seçeneğini tercih etmeliydiniz. Herhangi bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı