VDSL altyapı için modem önerisi

Jedi Master

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar evimde hala Türk Telekom'un verdiği dandik kablosuz modemi kullanıyorum. Az önce bir altyapı sorgulaması yaptırdım yaşadığım muhit ile alakalı; binanızda 50 Mbps VDSL altyapısı bulunmaktadır diye bir ibare çıktı. İnterneti daha rahat ve hızlı kullanabilmek için internet hızımı arttırmıştım Türk Telekom'dan 25 Mbps falan yapmıştım. Şimdi ise 50 Mbps'ye çıkarma niyetindeyim ama yeni öğrendim ki modemde çok önemliymiş bu konuda.

Velhasılı kelam bu arkadaşınıza nasıl bir modem önerirsiniz?

Hocam iyi de marka vs ne önerirsiniz? Onu merak ediyorum.
Hepsi birbirinin laciverti, sonradan ekledim bir tane. Zaten çok seçeneğin yok alabileceğin TP-Link, Zyxel, Asus, Keneetic. Hangisi bütçene uygun yorumlara bak kafana yatanı al hepsi aynı işlevi görüyor. Sana attığım linkteki üründe işini görür 300 lira fazla verip alacağın bir markada aynı işi görecektir çünkü alacağın hız 2.4 bandını aşmıyor. Fiber gelirse firmaların kendisi ücretsiz modem kiraladığı için Fiber destekli modem alman gereksiz masraf olur ilerisi için diyorum.

Bütçene, isteklerine ve kullanım şartlarına göre değişen bir durum. Keenetic kullanmışlığım oldu arayüzü çok kullanışlı üst segment için modelleri özellikle iyi, öneriyorum. Şu an TP-Link kullanıcısıyım tavsiye edebilirim arayüzü rahat ve kullanışlı ama bazı modelleri can sıkıyor.

@Bilişsel Hack @Rakunner 1000 TL civarına kadar verebilirim.

Tabii bu modemi başka alışveriş sitelerinden de farklı fiyatlara bulabilirsiniz.

Ağdaki tüm cihazlarda reklam engelleme özelliğide mevcut.

Geri
Yukarı