VDSL altyapıda düşük hız problemi

321maximum321

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir süredir mahallemizde altyapı çalışmaları yapılıyordu ve iki gün önce VDSL altyapıyı aktifleştirdiler ve kontrol ettiğimde hattım 79 Mbps hıza kadar interneti destekliyordu. Bugün 8 Mbps ADSL internet paketimi 24 Mbps VDSL internet paketine geçirdim ve geçişim onaylandı. Ancak modem arayüzünde DSL değerlerini kontrol ettiğimde hattımın en fazla 16 Mbps desteklediği ve aldığım hızın 14 Mbps dolaylarında olduğunu görüntüledim. Bunun sebebi sizce nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210520-232621_Opera.jpg
    Screenshot_20210520-232621_Opera.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20210520-232717_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210520-232717_Speedtest.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba, bir süredir mahallemizde altyapı çalışmaları yapılıyordu ve iki gün önce VDSL altyapıyı aktifleştirdiler ve kontrol ettiğimde hattım 79 Mbps hıza kadar interneti destekliyordu. Bugün 8 Mbps ADSL internet paketimi 24 Mbps VDSL internet paketine geçirdim ve geçişim onaylandı. Ancak modem arayüzünde DSL değerlerini kontrol ettiğimde hattımın en fazla 16 Mbps desteklediği ve aldığım hızın 14 Mbps dolaylarında olduğunu görüntüledim. Bunun sebebi sizce nedir?
İkame ettiğiniz apartmanın kablo alt yapısı desteklemeyebilir. Bina yaşı yüksekse bakır kablolar zarar görmüş değişik sebeplerden ötürü iletimini iyi sağlayamayabilir.

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Müşteri hizmetlerini aradım ilk başta anlamadılar yani anladılar ama anlamamış gibi yaptılar modemin telefon numarasını falan verip arayın dediler. Modemle alakasız olduğunu bildiğim için aramadım. Ondan sonra bir kere daha aradım gün içerisinde döneceğiz dediler, ve döndüler. Sonra adama anlattım. "tanımlanmış internet hızımız yanlış" diye. Sonunda anlayan birisi çıktığı için internet hızımı yükselttiler ve sorun ortadan kalktı. İnternet hız testi yaptırdı ve istediğim hızlara ulaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı