VDSL Düşük Hız Problemi

ugurakkocoglu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir hafta kadar önce Superonline VDSL'e geçtim. 35 MBPS hız olan paketi aldım fakat hızım en fazla 16 MBPS'yi görüyor. Müşteri hizmetlerini falan aradım fakat şu an maksimum hızı verdiklerini söylüyorlar. Sorun nerede anlamadım ve çıldırmak üzereyim. Bağlantı bilgilerim aşağıdaki gibidir:
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL2 almışsın fakat Adsl2+ olarak veriyorlar. Hat değerlerinde yazana göre maksimum alacağın hız 12 mbps. Eğer VDSL2 altyapısı varsa müşteri hizmetlerini arayıp hat türünü ADSL2+'den VDSL2'ye çevirmelerini söyleyeceksin.

Merhaba, internet için sağlıklı verim almak için önerilerim şunlar..
• Mahalle alt yapın 35mb hızı destekliyormu.
• Verilen internet hizmetine göre bir modeme mi sahipsin.
• Wifi üzerinden bağlanıyorsan uzaklık ne kadar. Çok uzak ise sağlam vericilere ihtiyacın var.
• Eve gelen alt yapın bakır kablo mu yoksa CAT6 kablomu ?

Bak özellikle bu kablo sistemin çok önemli. Senin apartmanına 35mb hız veriliyordur. Bu hızı vermek şirkete aittir ama senin apartmanın kutusundan evine kadar ki işlemler sana ait olmaktadır. Hızlı internet için hızlı veri taşıyabilen kablolara ihtiyacın olacak.

Beş altı gündür uğraşıyorum bu sorunla. Bugün Superonline'dan aradılar ve Türk Telekom'un VDSL yerine ADSL sinyali gönderdiğini doğruladılar. Düzeltilmesini sağlayacaklarmış gelişmeleri yazarım yine. Bugün okuduğum haberden sonra hiç şaşırtıcı gelmedi nedense. Bunu bilerek yaptıklarına adım gibi eminim. Kim bilir kaç kişiyi mağdur ediyorlar bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı