VDSL altyapıda internet hızları bir anda çok düştü

Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
35 megabit hızım bir anda 5'e düştü ve upload hızım neredeyse hiç yok. Modem resetledim ama düzelmedi sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (48).png
    Ekran Görüntüsü (48).png
    289,4 KB · Görüntüleme: 33
ISS ile görüşün.

ISS ile görüştüm arıza kaydı bırakıldı ancak dönüş yok. Bugün yeni kablo çektirdim kendim ancak sonuç aynı.

Hat zayıflamanda aşırı bir zayıflama göremedim ya portunda sıkıntı var ya da modemde sorun olabilir arıza kaydı bırakabilirsin.

Modemden sanmıyorum çünkü yeni ve gayet iyi gidiyordu hızlarım.
Bu arada yeniden başlatma ve sıfırlama denedim modemi sonuç aynı.

Hocam büyük ihtimalle senin portun arızalı o yüzden bu hızları alıyorsun port değişikliği talep et bir de goknet altyapı sorgulama üzerinden sorgulama yapıp ekran görüntüsü atar mısın?

Hocam hat zayıflaman normal ama sana gelen hız düşük portunda sorun var büyük ihtimalle bir düşük ihtimal modemden olabilir çünkü saha dolabı Broadcom işlemcili modem ise MediaTek işlemcili olduğundan uyumsuzluk yapıyor olabilir ama portunda sorun var bana kalırsa port değişikliği talep et port değişikliği olduğundan sonra bilgi verirsen sevinirim.

Hocam hat zayıflaman normal ama sana gelen hız düşük portunda sorun var büyük ihtimalle bir düşük ihtimal modemden olabilir çünkü saha dolabı Broadcom işlemcili modem ise MediaTek işlemcili olduğundan uyumsuzluk yapıyor olabilir ama portunda sorun var bana kalırsa port değişikliği talep et port değişikliği olduğundan sonra bilgi verirsen sevinirim.

Bugün gelmişler makine falan bağlamışlar. Bayağı uğraşmışlar ama tekrardan gelecekler herhalde çünkü müşteri hizmetlerini arayıp sordum hala çözüm aşamasında diyor. Bekliyorum bakalım belki portu değiştiriyorlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı