VDSL hat 100 Mbps kaldırır mı?

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
VDSL hat değerlerim nasıl? Bu hatta 100 Mbps paket alsam 80-90 Mbps görebilir miyim? 50 Mbps'lik paket mi daha uygun olur?

1614789420827.png

Path Mode'u fastpath yapmak için iletişime geçtim, ayarlayacaklarmış.

Dün müşteri temsilcisi 73 Mbps destekler deyince 50 Mbps'lik pakete geçiş yapmıştım, ama eskisi gibi santralden VDSL gelmişti internete ihtiyacım olduğu için tekrar 16 Mbps ADSL pakete döndüm. Şimdi hat aktifleşti 16 Mbps'te VDSL'e geçtim hat değerlerini görmek için. 3 kere paket değişikliği yaptığım için geçiş yapamıyormuşum 50 veya 100 Mbps'e, bana böyle bir şey söylenmemişti halbuki. Müdürlüğe gitsem geçiş yapabilir miyim? 1 Nisan'a kadar beklemem gerekecekmiş yoksa.

Bu hat için en sağlıklısı 50 Mbps paketine geçmeniz olur. 100 Mbps için ne yazıkki ne SNR değeri ne de zayıflamanız yetiyor.
Splitter kullanıyor musunuz? İç tesisat kaç senelik ve kabloda ek var mı?

Bu hat için en sağlıklısı 50 Mbps paketine geçmeniz olur. 100 Mbps için ne yazıkki ne SNR değeri ne de zayıflamanız yetiyor.
Splitter kullanıyor musunuz? İç tesisat kaç senelik ve kabloda ek var mı?
Tesisat 10 senelik, splitter kullanmıyorum. Prizden çıkan telefon kablosu uzun olsun diye TT kurulum ekibinin yaptığı bir ek var onun dışında bir ek yok.

Hali hazırda 4 Mbps upload tanımlandığına göre hat modu VDSL olmalı.
Üzgünüm bu zayıflama ile 100 Mbps alamazsın.

Tahminen en fazla 70-80 arası görebilirsiniz.

Müdürlüğe gitsem geçiş yapabilir miyim?
İlk defa duydum.

1 Nisan'a kadar beklemem gerekecekmiş yoksa.
Müdürlüğe gidip önden başvuru yapıp 1 Nisan'da geçme ihtimaliniz yok mu?

Müdürlüğe gidip önden başvuru yapıp 1 Nisan'da geçme ihtimaliniz yok mu?
Bilmiyorum hocam, gidip denerim şansımı bir.

Hali hazırda 4 Mbps upload tanımlandığına göre hat modu VDSL olmalı.
Üzgünüm bu zayıflama ile 100 Mbps alamazsın.

Tahminen en fazla 70-80 arası görebilirsiniz.
En iyisi sanırım 50 Mbps geçiş yapmak olacak.

Şansıma altyapı geldi ama yüksek hız alamıyorum. 😔

70-80 arası kötü değil, Türkiye şartlarında iyi...
Ondan değil hocam, 50 bile bana ilaç gibi gelecek. 3 kere paket değişikliği olayı yüzünden alamıyorum. 😕
@Ulunay hocam sözleşmeyi okudum, tarife değişikliği kısmına böyle bir şey yazmıyor. BTK üzerinden şikayet oluştursam bir şey değişir mi sizce?

Aynı şekilde https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/sss/sayfalar/paket-degisikligi.aspx adresinde de aynı ay içinde 3 kere diye bir şey yazmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı