VDSL hat değerlerim SNR ayarım ne olmalı?

Senex

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba önceki modemdeki (TD-W9970) hat değerlerim görselde mevcut. Yeni aldığım (Keenetic Extra DSL) modemde SNR ayarı var (şu an 6'ya ayarlı) ilk modeme göre kaç yapmalıyım? İlk modemde hız daha iyiydi 93.70 download 7.65 upload alıyordum yeni modemde 2-3 Mbit gibi küçük bir düşüş var, daha iyi olur sanıyordum. Bir de hat değerlerim nasıl sizce?

modem1.png

Extra Dsl 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bende bu modemden aldım keenetic extra DSL fakat Wi-Fi ile bağlanıyorum sürekli ping dalgalanması yaşıyorum bir sorunlu gibi geliyor bana modem anlamadım gitti huzursuz oldum :D.

Ya bende bu modemden aldım keenetic extra DSL fakat Wi-Fi ile bağlanıyorum sürekli ping dalgalanması yaşıyorum bir sorunlu gibi geliyor bana modem anlamadım gitti huzursuz oldum :D.
Masaüstü pc ile telefon 1 ping oynuyor bende. 2.4 ve 5 ghz ayarında gelişmiş ayarlar kısmında sinyali %100 ve max iletim kutusunu seçin her iki kanal içinde bu ayarı yapın. Kanal seçimi oto kanal genişliği 2.4 ghz için 20/40, 5 ghz için 20/40/80 yapın.

Arkadaşlar sanırım extra dsl'deki snr margin ayarı td-w9970 deki hat zayıflaması kısmına denk geliyor yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Hat zayıflaması sinyal zayıflamasına denk geliyor açıklama olarak.
SNR margin de gürültü marjına denk geliyor. Keenetic de indirme gürültü marjı 6.4 olan yer en az 8 olmalı.
Evet denedim inanki 0 la 8 arasında bir fark yok bana ilk modemdeki snr değerim kaç onu söylebilir misin ona göre seçiyim keeneticdeki ayarı.

Dosya Ekleri

• td-w9970.png
    td-w9970.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 299
5 deneyebilirsin istersen çünkü zaten hat zayıflaman fazla değil, istersen bir dene bakalım hızlarda ne gibi bir değişiklik olacak.
Modeme 100 mbit geliyor zaten. Bence cat5 kısa sarı kablo takılı pc ye sanırım o yüzden bir fark olmuyor ama hızım iyi şuan stabil dünden beri modemi tekrar kurdum 80 lere düşmüyor en azından 90 93 arası seyrediyor. 8 varsayılanda bıraktım hiç bir fark olmuyor 0 1 2 3 4 5 6 7 hepsini denedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı