VDSL için hangi internet sağlayıcısı seçilmeli?

Melihh35

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
3-4 hafta içinde Superonline (ADSL) paketimin sözleşmesi bitecek. Fiber olmadığı için yeni paketler aşırı yüksek.
Bu yüzden Vodafone (VDSL) 50Mbps -> 99 ₺ olan paket mantıklı geldi.
TürkNet(80Mbps kadar destekliyor hattım) müşteri hizmetlerinin kalitesi aşırı kötü olduğu için geçmeye korkuyorum. 10 dakikalık problemi en erken 2 gün içinde mesaj yolu ile çözüyorlar.
Bulunduğum bölge. VDSL ( TTNET, Superonline, Vodafone, TürkNet, NetSpeed gibi sağlayıcılar var).

Vodafone (VDSL) kullanan arkadaşlar kullandıkları hizmetin nasıl olduğunu söylerlerse çok iyi olur.

İnterneti kullanım amacım: Genel internet kullanımı video vs. ve arada sırada multiplayer oyunlar oynuyorum. Ping o yüzden önemli. Vodafone'da ping problemi var diyorlar bazı kullanıcılar ne kadar doğru emin olamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dediğiniz olay bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Binanızda veya mahallenizde hangi şirketi kullanıyor nasıl sonuçları diye sorarsanız daha net bir fikir sahibi olursunuz. Bu arada çoğu kimse Vodafone önermiyor genel olarak kötü.

Bu dediğiniz olay bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Binanızda veya mahallenizde hangi şirketi kullanıyor nasıl sonuçları diye sorarsanız daha net bir fikir sahibi olursunuz. Bu arada çoğu kimse Vodafone önermiyor genel olarak kötü.
Bende genel olarak soruyorum. Kullanan yok etrafımda o yüzden bir bilgim olmuyor maalesef.

Kafanız ağrımasın istiyosan Turkcell Superonline bağlatın geçin. Aralarında en stabil o var. Fiyat olarak da biraz pahalıdır ama kolay kolay sorun çıkmaz çıkarsa da düzeltirler. Çok az şikayet duydum Superonline da.

Hocam superonline altyapısı varsa yaşadığınız yerde superonline kullanın çok taşınan birisi olduğum için her yerde altyapı olduğu sürece bana hiç bir problem çıkartmadılar. Gayet de iyi müşteri hizmet kalitesi falan.

Hocam Vodafone kesinlikle önermiyorum. Vodafone kullandım. Taahhüt bitmesine yakın download ve upload hızları 2'ye 3'e katlanıyor. Taahhüt yenilediğinde ise satın aldığın hızın yarısını bile alamıyorsun. Bizzat yaşadım. Turktelekom'da kullandım. Sorun yaşadım ama ilgilenen olmadı. Şu an Superonline kullanıyorum. 1 kere altyapımda bir sorun oluştu. 2 gün içerisinde ilgilendiler, hallettiler. Söyledikleri hızı 2 ileri 2 geri veriyorlar.

Biliyorum senelerdir Superonline kullanıyorum. Ancak bana kalkıp 35 mbps hızı 130-140 tl gibi bir fiyattan satıyorlar. O kadar eski müşterisi olmamıza rağmen indirim yapmıyorlar. İndirim için aradıklarında bir kaç saat sonra arayın dedik aramadılar. Ben aradığımda o indirimi yapmıyorlar bu saçma. Ses kayıtları olmasına rağmen kabul etmiyorlar. Hat benim üzerime olsa direk kabul ederim söyledikleri mantıklı olsa ama babamın üzerine olduğu için arayıp kandırmaya çalışıyorlar. 1 hafta öncesinde 16 mbps hızı 100 tl satarken 1 hafta sonra arayıp 35Mbps hızı 89 tl diyorlar babam sonra arayın ben oğlumla konuşucam diyor arayan soran yok.

Son düzenleme:
Biliyorum senelerdir Superonline kullanıyorum. Ancak bana kalkıp 35 mbps hızı 130-140 tl gibi bir fiyattan satıyorlar. O kadar eski müşterisi olmamıza rağmen indirim yapmıyorlar. İndirim için aradıklarında bir kaç saat sonra arayın dedik aramadılar. Ben aradığımda o indirimi yapmıyorlar bu saçma. Ses kayıtları olmasına rağmen kabul etmiyorlar. Hat benim üzerime olsa direk kabul ederim söyledikleri mantıklı olsa ama babamın üzerine olduğu için arayıp kandırmaya çalışıyorlar. 1 hafta öncesinde 16 mbps hızı 100 tl satarken 1 hafta sonra arayıp 35Mbps hızı 89 tl diyorlar babam sonra arayın ben oğlumla konuşucam diyorlar arayan soran yok.
Firma çalışanın elinde olan bir şey değil indirim yapıp yapamamak hocam. 24 Mbps için dün bir yakınım için görüştüm 89 TL 24 ay için anlaştım. 24 Mbps bile oyunlar için çok yeterli oluyor altyapı olduktan sonra. Benim gibi bana yetmez diyorsanız. 35 ile olacak iş değil hocam 100 Mbps yapacaksınız. Ara sıra çok iyi fırsatları oluyor akşam 6 sabah 6 100 Mbps geri kalan saatler 25 Mbps 100 Lira gibi. Ozaman arayıp yükselteceksiniz işte. Şuanda size önerim 24 Mbps olan pakete geçmeniz.

Firma çalışanın elinde olan bir şey değil indirim yapıp yapamamak hocam. 24 Mbps için dün bir yakınım için görüştüm 89 TL 24 ay için anlaştım. 24 Mbps bile oyunlar için çok yeterli oluyor altyapı olduktan sonra. Benim gibi bana yetmez diyorsanız. 35 ile olacak iş değil hocam 100 Mbps yapacaksınız. Ara sıra çok iyi fırsatları oluyor akşam 6 sabah 6 100 Mbps geri kalan saatler 25 Mbps 100 Lira gibi. Ozaman arayıp yükselteceksiniz işte. Şuanda size önerim 24 Mbps olan pakete geçmeniz.
1-2 hafta daha bekleyip bir teklif ile gelmezlerse mecbur 24 geçicem galiba. Diğer sağlayıcılar destek konusunda herkes şikayetçi

Yeni konular

Geri
Yukarı