VDSL için kablosuz çekimi en iyi modem önerisi

Hızım 50Mbps kablosuz yarı yarıya dusuyor.

Her yerde Keenetic markasını ovuyorlar ama cok pahalılar. Testlerine baktım Ethernet'ten bile iyi çekiyor.
Kablosuzu bu inanılmaz.

Routerli olanı saha iyi diyorlar çekim için doğru mu? 2 oda uzağım modeme maalesef. Ama sinyal yükselticim var TP-Link.

Bana bir tane kablosuzda üzmeyecek modem önerir misiniz? Modeme bağlantı sayısı Max 3

Zaten modeminiz varsa router alabilirsiniz. İleride fiber gelirse ek masrafsa etmemiş olursunuz.

Keenetic Extra DSL kullanıyorum 1 yıldır. Kendisi internet ile ilgili bütün problemlerimi çözdü diyebilirim. Sizin de gördüğünüz gibi ethernet ile arasında fark yok. 80 Mbit internet kullanıyorum ve full hız çekiyor. Telekom'un verdiği modem ile odamda 5 mbit dahi alamazdım.

Keenetic Extra DSL kullanıyorum fakat şu anda Hero DSL varken alınmaz. Aradaki fiyat farkını çok güzel bir şekilde kapatır Hero DSL.

Hero DSL alın. Üst düzey bir modemdir. Extra DSL'de olmayan çok fazla özelliği var, direkt üst segment sınıfında.

Düzenleme:
Aralarındaki farkı kabaca söylemem gerekirse;
  • Extra DSL 2.4GHz bandında 300 MBPS, Hero DSL ise 400 MBPS destekliyor.
  • Extra DSL AC1200 standardındayken, Hero DSL AC1300 standardındadır.
  • Hero DSL ekstra olarak MU-MIMO desteğine sahip.
  • Hero DSL'de ekstra olarak Beamforming (Hüzmeleme), yani bağlanan cihazın konumuna göre modemden sinyal yönlendirmesi yapan bir teknolojiyi barındırıyor.
  • Extra DSL LAN üzerinden sadece 100 MBPS hızını destekliyor fakat Hero DSL'de durum Gigabit hızlara çıkıyor ve 1000 MBPS'ye kadar LAN üzerinden bağlanabiliyorsunuz.
  • Extra DSL'de 1 adet USB 2.0 portu bulunurken, Hero DSL'de USB 3.2 Gen 1 ve USB 2.0 aynı anda kullanılabiliyor.
  • Hero DSL çok daha fazla VPN desteği sağlıyor.
Kısaca aradaki 200₺ farkı rahatlıkla kapatıyor Keenetic Hero DSL. Ben tekrar alacak olsam Hero'yu tercih ederdim, çok uzun süreler boyunca tekrar modem alma gereksiniminiz olmayacaktır.
Aradaki fark kullanılmaya verilecekse değer. Bir çok kişi Extra DSL özelliklerini dahi kullanmıyorum. Arkadaş modemi tak çalıştır yapacaksa neden Hero DSL fazladan para versin.
Hangi modemi alırsan al kesinlikle ZyXEL marka alma. Benim internet 100Mbit Telekom, bundan önce kendi paramla almıştım bir tane Hepsiburada yorumlarına ve fiyatına uygun olarak. Günde 6-7 kere internet kopuyordu. Telekom'dan özel hizmet bile aldım para vererek gelip kontrol ettiler bağlantıyı modemden dediler. Sonra Keenetic aldım yukarıda bahsedilen model ve kopma sorunları tamamen düzeldi, 0 kopma. Çekim gücü bütün modemlerde kötü maalesef ev büyükse odalara zor ulaşıyor. Babamın odasındaki TV biraz zor çekiyor her gece modemi yaklaştırmak zorunda kalıyordum. 2 ay önce Telekom aradı beni yeni altyapı vs bahanesiyle beni kandırdı ve ayda 30 liraya modem alabileceğimi söyledi. Belki çekim gücü daha iyi olur diyerek kabul ettim ve yine ZyXEL marka modem gönderdiler. Daha önce kullanan arkadaşlarımda TP-Link görmüştüm ve sorunsuzdu bundan göndereceklerini sanmıştım. Sözde premimum modemmiş bir de taktık ve yine internet kopma sorunları başladı ve kan beynime sıçradı. Arayıp kavga ettim bu modem markasının arızalı olduğunu söyledim, kavga döğüş premimum olmamasına rağmen TP-Link ile değiştim ve kopma sorunları yine gitti. Şu an memnunum. TP-Link veya Keenetic alabilirsin, ZyXEL Allah korusun.
Marka bazında değil de ürün hakkında konuşursanız daha iyi olur. ZyXEL kötü bir marka değil bir çok iyi sorunsuz modemi var

Aradaki fark kullanılmaya verilecekse değer. Bir çok kişi Extra DSL özelliklerini dahi kullanmıyorum. Arkadaş modemi tak çalıştır yapacaksa neden Hero DSL fazladan para versin.

Marka bazında değil de ürün hakkında konuşursanız daha iyi olur. ZyXEL kötü bir marka değil bir çok iyi sorunsuz modemi var
Hocam kusura bakmayın ama anlamıyorsanız yorum yapmayın diyeceğim. Modemin özelliklerini isteseniz de istemeseniz de kullanıyorsunuz.

Sizin düşüncenizde en ucuz modemi al geç mantığı oluyor, bu özellikleri kullanmak için üst düzey bilgiye sahip olmak gerekmiyor. Zaten siz kullanmıyorsunuz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlandığınızda bağlantı kalitesi gözle görülür şekilde artıyor. Kısaca siz bir şey yapmıyorsunuz. Özellikten kastınız neydi bilmiyorum ama bu özellikler bağlantı kalitesini arttıran teknolojiler.

Hocam kusura bakmayın ama anlamıyorsanız yorum yapmayın diyeceğim. Modemin özelliklerini isteseniz de istemeseniz de kullanıyorsunuz.

Sizin düşüncenizde en ucuz modemi al geç mantığı oluyor, bu özellikleri kullanmak için üst düzey bilgiye sahip olmak gerekmiyor. Zaten siz kullanmıyorsunuz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlandığınızda bağlantı kalitesi gözle görülür şekilde artıyor. Kısaca siz bir şey yapmıyorsunuz. Özellikten kastınız neydi bilmiyorum ama bu özellikler bağlantı kalitesini arttıran teknolojiler.
Bu konuda ne kadar bilgili olduğunuzu bu mesajınızda belli ettiniz zaten teşekkürler 👍

Hangi modemi alırsan al kesinlikle ZyXEL marka alma. Benim internet 100Mbit Telekom, bundan önce kendi paramla almıştım bir tane Hepsiburada yorumlarına ve fiyatına uygun olarak. Günde 6-7 kere internet kopuyordu. Telekom'dan özel hizmet bile aldım para vererek gelip kontrol ettiler bağlantıyı modemden dediler. Sonra Keenetic aldım yukarıda bahsedilen model ve kopma sorunları tamamen düzeldi, 0 kopma. Çekim gücü bütün modemlerde kötü maalesef ev büyükse odalara zor ulaşıyor. Babamın odasındaki TV biraz zor çekiyor her gece modemi yaklaştırmak zorunda kalıyordum. 2 ay önce Telekom aradı beni yeni altyapı vs bahanesiyle beni kandırdı ve ayda 30 liraya modem alabileceğimi söyledi. Belki çekim gücü daha iyi olur diyerek kabul ettim ve yine ZyXEL marka modem gönderdiler. Daha önce kullanan arkadaşlarımda TP-Link görmüştüm ve sorunsuzdu bundan göndereceklerini sanmıştım. Sözde premimum modemmiş bir de taktık ve yine internet kopma sorunları başladı ve kan beynime sıçradı. Arayıp kavga ettim bu modem markasının arızalı olduğunu söyledim, kavga döğüş premimum olmamasına rağmen TP-Link ile değiştim ve kopma sorunları yine gitti. Şu an memnunum. TP-Link veya Keenetic alabilirsin, ZyXEL Allah korusun.
aynen dostum zyxel var bende de 10 yıllardır kullanım yani yıllarır veriğim paranın yarı hızını aldım. ben bu bilinçli yapıldı ttnet tarafından. ttnet herkese veriği modem yarı yarıya cekiyor cunku yazık

Yeni konular

Geri
Yukarı