VDSL İçin modem önerisi

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
3 katlı evde dağıtıcılarla bir internet kullanıyoruz. Dağıtıcılarımız TP-Link Decolardan oluşuyor fakat modemimiz Türk Telekomun internet bağlatırken verdiği modemi kullanıyoruz. Online oyun oynarken Ping spike sorunu yaşıyoruz yani aniden 100-120 lere çıkıp geri iniyor. Biz de modemi değiştirmeye karar verdik.

Bütçemiz sınırsız alabileceğimiz en kaliteli modemi arıyoruz. Evet biliyorum VDSL için fazla yatırıma gerek yok fakat alacak olan kişinin para sorunu olmadığı için en kalitelisini arıyor. 5000'den 10000'e kadar verebiliriz diye düşünüyorum.

Önerilerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

Modemden olduğunu pek sanmıyorum. Kablosuz bir şekilde kullanmanızdan ötürü kaynaklanma ihtimali yüksek. Modem kanal ayarı yaptınız mı daha önce bilmiyorum ama onu bir deneyin derim. Benim tavsiyem her daireye kablo çekilmesi. Aksi takdirde bu sorunu çözebileceğinizi sanmam. Upload ve download değerleriniz nedir?

Modemden olduğunu pek sanmıyorum. Kablosuz bir şekilde kullanmanızdan ötürü kaynaklanma ihtimali yüksek. Modem kanal ayarı yaptınız mı daha önce bilmiyorum ama onu bir deneyin derim. Benim tavsiyem her daireye kablo çekilmesi. Aksi takdirde bu sorunu çözebileceğinizi sanmam. Upload ve download değerleriniz nedir?
Sorunumuz Wi-Fi ile bağlanmak değil zaten her katta deco mevcut. Oyun konsoluna Deco ile kablolu bağlanıyoruz yani Wi-Fi bağlantısı yapmıyoruz. Kablo çekmemizin imkanı yok maalesef, ev buna müsait değil :(

Sorunumuz Wi-Fi ile bağlanmak değil zaten her katta deco mevcut. Oyun konsoluna Deco ile kablolu bağlanıyoruz yani Wi-Fi bağlantısı yapmıyoruz. Kablo çekmemizin imkanı yok maalesef, ev buna müsait değil :(
Yanlış anlaşıldım sanırım. Kullandığınız ürün interneti kablosuz alıyor. Bu Wi-Fi ile kullandığınız anlamına gelir. Sizden istediğim bilginin yanı sıra DSL istatistiklerini de paylaşır mısınız?

Yanlış anlaşıldım sanırım. Kullandığınız ürün interneti kablosuz alıyor. Bu Wi-Fi ile kullandığınız anlamına gelir. Sizden istediğim bilginin yanı sıra DSL istatistiklerini de paylaşır mısınız?
Şu an evde değilim, DSL istatistiklerine ulaşabildiğimde sizinle paylaşırım teşekkür ederim. Fakat modem önerecek olsanız ne önerirdiniz?

Şu an evde değilim, DSL istatistiklerine ulaşabildiğimde sizinle paylaşırım teşekkür ederim. Fakat modem önerecek olsanız ne önerirdiniz?
Ben Keenetic Omni DSL kullanıyorum. Size de öneririm. Eğer internetiniz 100 mbps değerinin üzerinde değilse ki yüksek ihtimalle değildir, yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı