VDSL internet ADSL router ile VDSL hızı verebilir mi?

Hy4den

Hectopat
İyi günler başlık biraz saçma gelebilir ama şöyle açıklayayım eskiden ADSL internet kullanıyordum. Şimdi VDSL internete geçtim bu yüzden yeni bir VDSL modem aldım. Eski modemim boşa çıktı. Evimiz dubleks ve VDSL modemin üst katta benim de Wi-Fi ile bağlanmam gerekiyor. Sorum ise şu: ADSL modemi router olarak yan odaya koyup Wi-Fi ile ona bağlansam, VDSL hızda mı kullanırım yoksa ADSL hızda mı ya da direkt router kullanmadan üst kattaki modeme mi bağlanayım?

İyi günler başlık biraz saçma gelebilir ama şöyle açıklayayım eskiden ADSL internet kullanıyordum. Şimdi VDSL internete geçtim bu yüzden yeni bir VDSL modem aldım. Eski modemim boşa çıktı. Evimiz dubleks ve VDSL modemin üst katta benim de Wi-Fi ile bağlanmam gerekiyor. Sorum ise şu: ADSL modemi router olarak yan odaya koyup Wi-Fi ile ona bağlansam, VDSL hızda mı kullanırım yoksa ADSL hızda mı ya da direkt router kullanmadan üst kattaki modeme mi bağlanayım?

Ben VDSL modemden kablo çekerek ADSL modemden VDSL hız alıyorum.

Eski modemim boşa çıktı. Evimiz dubleks ve VDSL modemin üst katta benim de Wi-Fi ile bağlanmam gerekiyor. Sorum ise şu: ADSL modemi router olarak yan odaya koyup Wi-Fi ile ona bağlansam, VDSL hızda mı kullanırım yoksa ADSL hızda mı ya da direkt router kullanmadan üst kattaki modeme mi bağlanayım?
Eski modem, WAN üzerinden köprü modunda çalışmayı destekliyorsa dediğinizi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı