VDSL internet hattının ADSL görünmesi

HopMacarYerde

Hectopat
Daha fazla  
Turkcell Superonline kullanıcısıyım. ADSL'den VDSL2 hizmetine geçiş yaptım 35 mb'lik bir paket kullanıyorum. İlk gün sıkıntısız bir şekilde kullandım tam hız alarak fakat şimdi hat standardı ADSL2+ gözüküyor ve aldığım hız 2.5 mb civarında. 2 gündür defalarca Superonline'ı aradım, Türk Telekom'dan gelip kontrol de yaptılar fakat sonuca ulaşamadık. Ne yapmam gerekiyor yardım bekliyorum.

@MF @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038

VDSL modemlerde ADSL2+ da çalışabiliyor, sana şu an VDSL sinyali değil ADSL sinyali veriyorlar kutudan. Sonuca ulaşamadılar diye bir şey yok, düzeltmeleri gerekiyor. Düzeltemiyorlarsa sorun altyapıdadır ve bozuntuya vermemeye çalışıyorlardır. Israrcı ol, olmadı aboneliğini iptal ettir.

Takriben gün içerisinde bir kaç arıza kaydı oluşturarak yeterince ısrarcı olmama rağmen henüz sonuca ulaşılabilmiş değil. Şöyle ki; ilk gün sıkıntı yaşamaksızın bu hızı aldım. Ardından 3-4 saatlik bir elektrik kesintisi oldu ve bu durum ortaya çıktı. Bulunduğum mahalledeki kutuya bakıldı. Superonline da her şeyin kendi taraflarınca olması gerektiği gibi gözüktüğünü iddia ediyor. Apartmanımdaki ankastre kutusuna bakılması için ekip gönderilecek yahut elektrikçi çağırıp kontrol ettirebilirsiniz dediler fakat bana garip geldi. Öncesinde 16 mb'e kadar adsl kullanmaktaydım sorunsuzca. Bulunduğum bölgede aktif olarak VDSL hizmeti mevcut. Son olarak Superonline mı yoksa Türk Telekom mu problemi ortadan kaldıracak olan ? Teknik olarak izlemem gereken yola dair bir öneriniz var mı ?
@Ali Güngör

Abonelik iptali hususunda da 420 lira gibi bir borç çıkardılar. VDSL'den ADSL'e geri dönüş yapmak istiyorum dedim mümkün değil dediler.

DSL senkronizasyon durumu:
Yukarı
Bağlantı durumu:
Showtime
Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
799
Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
2996
Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
1215
Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
24816
Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
18.6
Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
38.2
Yukarı akım aralık derinliği:
1
Aşağı akım aralık derinliği:
1
Hat standardı:
ADSL_2plus
Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
0
Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
1.6
Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
12.2
Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
6.9
Kanal türü:
Hızlı
DSL çalışma zamanı:
0 gün 0 saat 59 dakika 51 saniye

WAN_INTERNET_AD
Erişim türü:
DSL
IPv4 durumu:
Bağlandı
IPv4 adresi:
100.92.90.28
IPv4 birincil DNS sunucusu:
213.74.1.1
IPv4 ikincil DNS sunucusu:
213.74.0.1

WAN_IPTV_AD
Erişim türü:
DSL
IPv4 durumu:
Bağlantı kesildi
WAN_IPTV_VD
Erişim türü:
VDSL
IPv4 durumu:
Bağlantı kesildi
WAN_INTERNET_VD
Erişim türü:
VDSL
IPv4 durumu:
Bağlantı kesildi

Son olarak ADSL'den geçiş yaptığımda AKK dolmuştu, ay başında normale döneceğinden mütevellit bunun da sebebiyet vereceğini söylediler fakat bana acayip saçma geldi zira VDSL aboneliği başlangıcıyla birlikte kota sıfırlandı.

@Ali Güngör Bu sinyalin ADSL'den VDSL'e değişimi fiziki müdahale mi gerektiriyor yahut masa başında çözülecek türde bir şey mi ? Bina içi ankastre kutusundan mı bahsediyoruz yoksa mahalledeki genel kutudan mı ?

Dostum elektrik kesintisine kadar tamamıyla aynı sorunum var, elektrik geldi internet ADSL oldu. TürkNet kullanıyorum aradım arıza kaydı oluşturdum elimden başka bir şey gelmiyor. Senin sorunun çözümü ne kadar sürdü, nasıl hallettin?

Dostum elektrik kesintisine kadar tamamıyla aynı sorunum var, elektrik geldi internet ADSL oldu. TürkNet kullanıyorum aradım arıza kaydı oluşturdum elimden başka bir şey gelmiyor. Senin sorunun çözümü ne kadar sürdü, nasıl hallettin?
Kardeşim Twitter da TürknetDestek var orada cihan bey var onun online olduğu günü takip et adresini yaz hattım Vdsl destekliyor ama Adsl alıyorum de aynı gün güncellemeni sağlarlar. Burdan kendisine selamlar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı