VDSL İnternette 11 Mbps Hız Gelmesi

Trquent

Hectopat
Daha fazla  
Hattımın değerleri resimde görüldüğü gibidir, etrafıma sorduğumda kabloda sorun olduğunu söylediler. Bu doğru mu yoksa binanın altyapısından kaynaklı bir sorun mu?

Önceden aldığım telefon kablosu bozuktu galiba çünkü hiç DSL ışığı yanmıyordu. Gittim CAT6 kablo aldım max 11 Mbps hız diyor. ADSL'de 14 Mbps gördüm VDSL'de göremeyecek miyim? Yani ADSL mi geçeyim?
vdsl.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle hat değerleri düşman başına :ölü: Bğlantı yerlerinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum kablo ekli, eski vs. ise değiştirebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetleri ne diyor bu işe...
Kablo bağlantı yerlerinde sıkıntı olabilir diyolar. Ek olarak 10 santimlik rj11 çakılı kablo var o kadar etkiler mi ? Modemi resetlediğimde değerler oynuyor zaten bazen 11099 oluyo bazen 17886 oluyo anlayamadım.
Santrale çok uzaksın sanırım. Bu değerler ile ADSL'de çok fark olur mu bilemedim açıkçası.
632 Metre olarak yazıyor. Bende uzaklığın sıkıntı çıkartıcağını tahmin ediyordum ama böyle olucağını hiç tahmin etmemiştim. ADSL'de 20mbit gösteriyor. Modemden kaynaklı olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı