VDSL ISS sıralamam

Uzun zamandır comnet kullanıyorum ve şu sıralara kadar aşırı memnundum. Son 1 2 haftadır ping sorunu yaşamaya başladım. Discordda pingim 50 iken aniden 200 300 e fırlıyor. Netspeed ve türknet te kullandım onlarda ani ping fırlaması yoktu ama normal halleri comnete göre daha kötü ping veriyordu. Tahattüt olayı olmasa türk telekom kullanırdım.
Fiber gelsin TT geçeceğim gibi görünüyor. Taşınmaya 200-300 TL, ilk ay ücretsiz hesabını 24'e bölüp fiyattan düşünce arada 13-14 TL oynuyor ama kısa sürede yine zam yapacakları için bir anlamı yok. TT'de sabit fiyat garantisi + kaliteli hizmet alıyorsun, 6 ay önce TT taahhüt yapsaydım daha karlı oluyordum zamlardan etkilenmeyecektim. Bana 35 yetiyor 100 hiçbir işime yaramayacağı için gerekte yok.

G......net yasak değil miydi?
Bilmiyordum zaten orada öven bir yorum yok.

Türk Telekom, Millenicom, TurkNet ve Netspeed kullandım 2 yılda, 3 farklı adreste. Tüm firmaları toplasan bi' tane Netspeed etmez. 4 farklı lokasyonda şirket ve 2 ayrı arkadaşıma önerdim, onlar da kullanıyor. Performansda hiç değişiklik yok, genel altyapı sorunları dışında da hiç hizmet kesintisi yaşamadım.

Fiber gelsin TT geçeceğim gibi görünüyor. Taşınmaya 200-300 TL, ilk ay ücretsiz hesabını 24'e bölüp fiyattan düşünce arada 13-14 TL oynuyor ama kısa sürede yine zam yapacakları için bir anlamı yok. TT'de sabit fiyat garantisi + kaliteli hizmet alıyorsun, 6 ay önce TT taahhüt yapsaydım daha karlı oluyordum zamlardan etkilenmeyecektim. Bana 35 yetiyor 100 hiçbir işime yaramayacağı için gerek de yok.

Bilmiyordum zaten orada öven bir yorum yok.

Aynı altyapı üzerinden diye bir mesajınız vardı niye sildiniz? Evet yurt içi ping iyi ama yurt dışı çok kötü.

Aynı altyapı üzerinden diye bir mesajınız vardı niye sildiniz? Evet yurt içi ping iyi ama yurt dışı çok kötü.
Neyi silmişim? önem gerektiren hiçbir şeyi silmedim. Uzun roman olmasın diye düzenledim. Türk Telekom 2-3 ping veriyor, Netspeed 4-5, TürkNet dalgalı 10-20, ComNet 38-40. Aynı altyapı üzerinden alınan değerler.

Değerler her yerde aynı olmaz. Örneğin bulunduğum adreste TurkNet, Netspeed ve Comnet kullandım. Alt yapım ise fiberdi hız olarak hepsi aynı sunsada ping olarak en iyileri TurkNet idi. NetSpeed ise en kötüsü fakat bu hafta tekrardan NetSpeed'e geçtim ve şu anda adresimde en düşük pingi veren o nedeni araştırdım sordum kısa süre önce NetSpeed sunucularına bakım yapmış. Kısaca herkeste sürekli değişiklik gösterebilmekte denemekten başka çağreniz yok ve işin kötü tarafı 3 ay değişim yapamıyorsunuz yeni kurulum yapmayacaksanız.
Netspeed şuan TT ile neredeyse aynı kaliteyi veriyor. Altyapıya yatırım yapmışlar gibi görünüyor, ani cılkı çıkacak kadar fark koyarak zam olmasaydı oradan ayrılmazdım. Taahhüt varken sürekli kötü diyorduk şimdi o kadar zam geliyor ki herkes TT ile uygun fiyattan taahhüt imzalamak için kampanya kovalıyor.

Neyi silmişim? Önem gerektiren hiçbir şeyi silmedim. Uzun roman olmasın diye düzenledim. Türk Telekom 2-3 ping veriyor, Netspeed 4-5, TurkNet dalgalı 10-20, Comnet 38-40. aynı altyapı üzerinden alınan değerler.

Netspeed şu an TT ile neredeyse aynı kaliteyi veriyor. Altyapıya yatırım yapmışlar gibi görünüyor, ani cılkı çıkacak kadar fark koyarak zam olmasaydı oradan ayrılmazdım. Taahhüt varken sürekli kötü diyorduk şimdi o kadar zam geliyor ki herkes TT ile uygun fiyattan taahhüt imzalamak için kampanya kovalıyor.

Hocam ben kullanıyorum önermem. Bazen hızı düşürüyorlar bazen internet kesiliyor müşteri hizmetlerini aradığımız an düzeliyor.

Hocam babam aldı 6 aylık işin aslı. Ben hiç aldırmayacaktım. Ping çok fazla yok ama kopmalar ve yavaşlık delirtiyor.
Şuan Tivibu'lu TT paket alacağım ama 2 ayım var. Ön ödeme yaptıran firmanın aslında bir nevi çakallık olduğu gerçeği de can sıkmıyor değil. Ucuz iken değeri olan firma bunlar, paketler bitsin herkes kaçacak.

Hocam ben kullanıyorum önermem. Bazen hızı düşürüyorlar bazen internet kesiliyor müşteri hizmetlerini aradığımız an düzeliyor.
Aralıklarla 10 sene telekom kullandım hiç sorun yaşamadım. 1 kere müşteri hizmetlerini aradım o zaman kazı çalışmasında hattı koparmışlardı aynı gün halledildi. VDSL böyleyse fiberde hiç sorun olacağını zannetmem. Bölgenin kalitesine ve nüfusuna göre değişiyor. İç tesisatta sorun yoksa sıkıntı çıkması çok nadir oluyor, senin portunda sorun olabilir müdürlük ile konuşman kesin çözüm sağlama şansını artırır.

Geri
Yukarı