VDSL kablosuna ek yapılır mı?

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selam arkadaşlar. VDSL altyapısıyla internete erişiyorum. VDSL kablosuyla modemin internet için olan kablosu farklı. Bu iki kablo birbirine bağlı ve elektrik bandıyla sarılı halde duruyor. Bu ek interneti yavaşlatır mı?

Upload 10 Mbps iken 5 Mbps'e düşmüş bu arada. Bununla alakası var mıdır?

16934967320702927927300841784403.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Total Attenuation yükseldiyse evet ilgisi vardır. Tabii önceki değeri de biliyor olmak lazım.

Yapabilir, bina içine gelen kablonuz eski ADSL kablosundan kalma, yağlı kablo. 100Mbps'e kadar destekler. Ömrü sanılanın aksine 10 yıl kadardır ama pek tatmin edici değerler vermez. Siyah kablo sadece bina içerisindeyse, bina içinden modeminize kadar cat6 kablo çekmenizi öneririm.

Selam arkadaşlar. VDSL altyapısıyla internete erişiyorum. VDSL kablosuyla modemin internet için olan kablosu farklı. Bu iki kablo birbirine bağlı ve elektrik bandıyla sarılı halde duruyor. Bu ek interneti yavaşlatır mı?

Upload 10 Mbps iken 5 Mbps'e düşmüş bu arada. Bununla alakası var mıdır?

Eki Görüntüle 1925524
Aleykum selam.

Aynı görseldeki gibi kullanıyorum ben de. O kalın kablo sokaktaki direkten penceremin önüne kadar geliyor. Sonra telefon kablosuyla ek yapılmış olarak içeri giriyor modeme bağlanıyor.

İnternetin yavaşlığı kaç kişinin kullandığıyla da alakalı olabiliyor. Ben tam hız alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı