VDSL modem ayarları nasıl olmalıdır?

Modemi kapatıp açtınız mı peki hiç? Bir deneyin. Sonra Türknet'i arayın böyle böyle gözüküyor deyin. Ya yanlış hat atadılar anlamadım. Bu modemler xDSL dediği için, ADSL ve VDSL destekliyor zaten.

1-2 saat öncesinde reset atmıştım zaten, umutsuzca modemi açıp kapamayı deniyorum :)

Türknete ilk olarak online destek olarak yazdım. Bugün 4gibi arıza kaydınız oluşturuldu falan dedi. Sonra modem ayarlarında xdsl bölümündeki Adsl+2 yazısını ve download hızının 20mbps gözüktüğü görünce tekrar aradım. Aradığımda xdsl bölümünde Adsl+2 yazdığını belirttim. Arkadaş ilk etapta zaten arıza kaydı bırakmışsınız falan dedi. Ben modem kurulmunu yanlış mı yaptım diye ısrar edince. Tamam beyfendi birlikte yapalım modem ayarlarınızı falan dedi. Sonra bikaç ayar söyledi hepsi dediği gibiydi zaten. O yüzden değişiklik yapmadım. Ha unutmadan ilk başta VLAN bölümündeki VPI 11 yapın VCI 55 yapın dedi. Bende VPI'de tabonun 7ye kadar olduğunu söyleyince he normal o zaman bekleyin arıza kaydınız için ulaşırlar falan dedi. Beklemedeyim bende. Ama download hızının 20mpbs gözüktüğünü söylemeyi unuttum keşke onu da söyleseydim. Bunlar bile bile 20mbps hız veriyor olmasın

Hata olabiliyor, belki port yoktur ADSL olarak başlatmışlardır, sonra geçiş yaparlar. Benim de aynı ISS'de hızımı, dönem bitti geçti, gece gündüz, hiç yükseltmediler. AKK aşılmış gibiydi. Aramasak, hiç umurlarında değil, destekten yazdım, 1 gün içinde halloldu.

Hata olabiliyor, belki port yoktur ADSL olarak başlatmışlardır, sonra geçiş yaparlar. Benim de aynı ISS'de hızımı, dönem bitti geçti, gece gündüz, hiç yükseltmediler. AKK aşılmış gibiydi. Aramasak, hiç umurlarında değil, destekten yazdım, 1 gün içinde halloldu.

Bu arada şöyle bir seçenekte geldi aklıma kusura bakmayın sizi yordum :)

Şehirdışında olduğum ve evde kimsenin olmadığı bi dönemde bi numaradan arayıp Türktelekomdan geliyoruz bağlantınızı yapmak için demişlerdi, bende evde olmadığımı söyleyince tamam başka zaman geliriz dediler. Sonrasında da istanbula geldim internet yoktu ilk etapta aradım arıza kaydı bıraktım ertesi gün yani bugün açılmıştı. Acaba bu arkadaşlar eski adsl portundan vdsl portuna bağlamak için mi gelmişlerdi. Yani ttnet döneminde kullandığım bağlantıdan mı geliyor internet, apartmanda fiber kutusu var oraya mı bağlayacaklardı diye kafamda deli sorular :)

Merhaba konuyu gördüm de geldim aynı sıkıntı bende de vardı Twitter dan Türknet desteği aratın orda Cihan bey var ona sorununuzu anlatın alt yapınız destekliyor ise kayıt açar vdsl e geçiş sağlanır aynı yoldan ben geçtim kendisine teşekkür ediyorum buradan

Türknet kullanıyorum. 100 Mbps hız alabileceğim söylendi. Türknet'in online işlemlerinde de hızım 100 Mbps olarak gözüküyor. Yaptığım hız testinde ise 18 Mbps çıktı.

Şimdi benim sormak istediğim soru modem ayarlarına girdiğimde, şöyle bir ayar karşıma çıktı;
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode

Gördüğünüz gibi ADSL2+ olarak gösteriyor. Bunu görünce acaba kurulumu yanlış mı yaptım düşüncesine sahip oldum. Çünkü VDSL yazması gerekmiyor mu?

Bu arada modemim Zyxel VMG3312-B10B. Teşekkürler, iyi günler.
Sorun çözüldü mü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı