Keenetic modem VDSL ayarları nasıl olmalı?

Merhaba arkadaşlar, Keenetic modemlerde VDSL ayarlarından neleri kullanıyorsunuz ve neleri kullanmıyorsunuz? Hangi VDSL ayarları ile daha stabil bağlantı sağlıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Keenetic modemlerde VDSL ayarlarından neleri kullanıyorsunuz ve neleri kullanmıyorsunuz? Hangi VDSL ayarları ile daha stabil bağlantı sağlıyorsunuz?

SNR değerimi otomatiğe aldım. Daha stabil çalıştığını düşünüyorum ki zaten SNR değerini ne kadar değiştirirseniz değiştirin sağlayıcı bir limit koyduysa modem sizi değil onu dinliyor.

SNR değerimi otomatiğe aldım. Daha stabil çalıştığını düşünüyorum ki zaten SNR değerini ne kadar değiştirirseniz değiştirin sağlayıcı bir limit koyduysa modem sizi değil onu dinliyor.

Hızıma göre SNR marjımı ayarlıyorum. Genelde 4-5 dB civarı. Stabil bir bağlantım var.

Netspeed 100Mbps kullanıyorum SNR marginde 9 sabitledim kendiside 9 SNR marginde 100Mbps veriyordu zaten. Sadece upbo, g.vector ve g.inp falan neleri kullanmamız neleri kapatmamız gerek.

Netspeed 100Mbps kullanıyorum SNR marginde 9 sabitledim kendiside 9 SNR marginde 100Mbps veriyordu zaten. Sadece upbo, g.vector ve g.inp falan neleri kullanmamız neleri kapatmamız gerek.
UPBO ayarını eğer Upload sinyal değerleriniz yerdeyse kapatın. Şu an Upload sinyalleriniz iyiyse kapatmanıza gerek yok. Diğer ayarlarda değişiklik yapmanıza çok gerek yok. Benim zaman zaman sinyallerim düştüğü için UPBO ayarını kapalıda tutuyorum.

Upbo ayarını eğer upload sinyal değerleriniz yerdeyse kapatın. Şu an upload sinyalleriniz iyiyse kapatmanıza gerek yok. Diğer ayarlarda değişiklik yapmanıza çok gerek yok. Benim zaman zaman sinyallerim düştüğü için upbo ayarını kapalıda tutuyorum.

Güncel hat değerlerim böyle.

Dosya Ekleri

• hat degerleri.PNG
    hat degerleri.PNG
    12,1 KB · Görüntüleme: 154

Yeni konular

Geri
Yukarı