VDSL modem önerisi

erhncaglar

Kilopat
Merhaba.

ADSL internetimi başka bir sağlayıcıdan VDSL internete taşıyacağım. 35 Mbps veya 50 Mbps hız vaat eden sağlayıcılardan birini seçeceğim. İnternet firmaları modem satışı yapıyor. Başvuruları yapmadan önce foruma danışmak istedim. Sizce uygun fiyatlı VDSL modemi kendim mi temin edeyim? Yoksa sağlayıcıların sunduğu paketlerdeki modemleri mi tercih edeyim?
Modem sürekli olarak kullanılacak diyebiliriz. Wi-Fi performansının üzmemesi önemli. Üst kata rahatça sinyal verebiliyor olması gerek. Tabi en önemlisi fiyatının uygun olmasını bekliyorum :). Bu ayrıntılara göre siz neler önerirsiniz? Tavsiyeleriniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.

Kendiniz almanız daha mantıklı önerim kenetic extra DSL AC 1200'ya da TurkNet'in modemi olan ZyXEL VMG8623-T50B olacaktır.
Yanıtınız için teşekkürler. TürkNet'in paketi dahilinde sunduğu modem bu model midir? Eğer iyiyse ve internet paketi dahilinde sunuluyorsa tercih edebilirim. Bütçeyi 200 - 300 arasında tutmayı düşünüyorum.

Merhaba.

ADSL internetimi başka bir sağlayıcıdan VDSL internete taşıyacağım. 35 Mbps veya 50 Mbps hız vaat eden sağlayıcılardan birini seçeceğim. İnternet firmaları modem satışı yapıyor. Başvuruları yapmadan önce foruma danışmak istedim. Sizce uygun fiyatlı VDSL modemi kendim mi temin edeyim? Yoksa sağlayıcıların sunduğu paketlerdeki modemleri mi tercih edeyim?
Modem sürekli olarak kullanılacak diyebiliriz. Wi-Fi performansının üzmemesi önemli. Üst kata rahatça sinyal verebiliyor olması gerek. Tabi en önemlisi fiyatının uygun olmasını bekliyorum :). Bu ayrıntılara göre siz neler önerirsiniz? Tavsiyeleriniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, eğer elinizde bridge modunda kullanabileceğiniz bir VDSL modem var ise keenetic extra alıp kullanabilirsiniz. Uygun yollu yüksek performans çözümü olacaktır.

Merhaba. Şu anda sadece standart bir ADSL modemim var. VDSL internete sıfırdan geçiyorum diye düşünülebilir. Bu yüzden uygun fiyatlı çözümler arıyorum.
Tekrar selamlar. Biraz araştırma yaptım. Satın alım aşamasına geçeceğim. İnternet sağlayıcı olarak NetSpeed tercih ettim. 35 veya 75 Mbps paketlerinden birini alacağım. Konumumda 52 Mbps VDSL2 destekleniyor. Bütçemi 400 lirayı aşmayacak şekilde belirledim. Birkaç model arasında kaldım. Sizin önerilerinizi de merakla bekliyorum.
Ek olarak modem aşağı katta olacak. Fakat üst kata da iyi bir sinyal ve çekim gücü vermesi çok iyi olacaktır. Bu sorunu sadece modemi alarak çözebilir miyim? Yoksa ekstra bir cihaz alarak daha etkili bir sonuca ulaşabilir miyim? Yanıtlarınızı bekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

1- Keenetic Omni DSL

2- TP-link Archer VR300

3- Tenda v1200 AC1200

Son düzenleme:

Geri
Yukarı