VDSL modem önerisi

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Arkadaşlar dayıma internet bağlatıyoruz. Bu sebeple VDSL modem ihtiyacımız var.

Paketi 35 Mbps olacak. Şu an için maksimum 72 Mbps hız destekliyor hattı. 50 Mbps hız almadık hat değerlerini görebilmek için. Bu sebeple 35 Mbps hızla başlatıyoruz.

300 TL fiyata kadar önerilerinizi bekliyorum.
Benim aklımda birkaç model var. Ancak fiyatları uçmuş durumda.
Bu sebeple konuyu açtım. Yoksa hemen sipariş veriyorduk.

Olabildiğince uygun tutmaya çalışıyoruz.

D-link DSL224. Şu anda kullandığım modemdir. Wi-Fi gücü biraz yetersiz sinyal çabuk düşüyor uzaklaştıkça ama sinyal güçlendirici aparatlar var. Modem arayüzü kullanışlı sade hiç bilmeyen bile biraz kurcalayarak kurulum yapar zaten otomatik kurulumda mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dayıma internet bağlatıyoruz. Bu sebeple VDSL modem ihtiyacımız var.

Paketi 35 Mbps olacak. Şu an için maksimum 72 Mbps hız destekliyor hattı. 50 Mbps hız almadık hat değerlerini görebilmek için. Bu sebeple 35 Mbps hızla başlatıyoruz.

300 TL fiyata kadar önerilerinizi bekliyorum.
Benim aklımda birkaç model var. Ancak fiyatları uçmuş durumda.
Bu sebeple konuyu açtım. Yoksa hemen sipariş veriyorduk.

Olabildiğince uygun tutmaya çalışıyoruz.

ASUS DSL-N16 tavsiye ederim. Çünkü yazılım güncellemesi gibi birçok özelliği mevcut ucuz olsun diye dandik markalara yönelmeyin modem ve yazılım internet hızını etkileyen faktörlerdir. Ortalama aynı fiyata zaten bilinen sağlam bir marka almak daha mantıklıdır.

Modem alacaksanız TP-Link markasını tercih edin neredeyse en sorunsuz marka diyebilirim. Asus'un çok şikayeti var. Şu her türlü işini görür;

D-link dsl224.Şuanda kullandığım modemdir.Wi-Fi gücü biraz yetersiz sinyal çabuk düşüyor uzaklaştıkça ama sinyal güçlendirici aparatlar var.Modem arayüzü kullanışlı sade hiç bilmeyen bile biraz kurcalayarak kurulum yapar zaten otomatik kurulumda mevcut.
Arayüz ve kullanımı mükemmel ama sinyal çok sık aralıkla düşüyor. Tabi bu benim kullanımımda olan bir sorun bir kaç kişide daha olduğunu görmüştüm. Düşünülmesi gerekiyor alınırken.

Aklımdaki modem zaten Asus DSL AC51.

Kendi evinde zaten uzun süredir AC55U var.
Asus modemlerini çok iyi biliyorum. Alternatif arıyorum.

TP link TDW9970 üzerinde sorunlar olduğunu yazan yorumları çok görüyorum.

Asus DSL N16 da sorunlu diyen çok insan var.

AC51 modeline alternatif çıkarsa güzel olacak.
Kur yükselmesi ciddi yükseltti modem fiyatlarını.
AC51 modelini 250 TL fiyatla almak mümkündü geçtiğimiz ay.
Zyxel VMG3312-B10B

Kesinlikle almam. İş yerindeki modemim üst versiyonu. İllallah ettirdi. Zyxel modem almam asla üst modellerden biri olmayacaksa kesinlikle.

Aklımdaki modem zaten Asus DSL AC51.

Evde Turknet VDSL ile kullanıyorum, tavsiye ederim ben de.

ZyXEL ben de pek sevmiyorum. Firmware güncellemesinde en çok sıkıntı yaşadığım modemdir. Net. Uzun süre FW sadece FTP üstünden iniyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı