VDSL+ Modem Önerisi?

Yorumlarınız için teşekkür ederim linkleri tek tek inceliyeceğim not: Bina dışında 20-25M uzakta TT kutusu var bina içinde telefon kutusu var ayrıca 80M CAT6e 24 awg kablo sipariş ettim yaklaşık bir 60-70M kablo çekeceğim telefon kutusuna çünkü binadaki kablolar ince ve 20 yıllık daha önce ADSL vardı bende evin penceresinden bina girişine kablo çekiyorum 60-70M arası gidecek hesaba göre :D.
Edit// hipernetgeldi sorgulamada 85 Mbps çıkıyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim linkleri tek tek inceliyeceğim not: Bina dışında 20-25M uzakta TT kutusu var bina içinde telefon kutusu var ayrıca 80M CAT6e 24 awg kablo sipariş ettim yaklaşık bir 60-70M kablo çekeceğim telefon kutusuna çünkü binadaki kablolar ince ve 20 yıllık daha önce ADSL vardı bende evin penceresinden bina girişine kablo çekiyorum 60-70M arası gidecek hesaba göre :D.
Edit// hipernetgeldi sorgulamada 85 Mbps çıkıyor.
Hocam hemen bir işe girişmeden önce fibernet başvurusu yapın sizi açın çok daha iyi olacaktır.

Nasıl yani reis anlamadım şu an sistemde 85 Mbps gözüküyor bir daha basşvuru yapmammı gerek şu an TTNET kullanıyorum 4 Haziran'da sözleşme bitiyor TürkNet'e geçiş yapacağım TürkNet 75Mbps 8Mbps veriyor bu işlemi TürkNet'e geçerken TürkNet yapmaz mı zaten CAT6 kablo aldım şu an evden bina girişine çektim daha kısa çıktı 40M falan gitti kablo CAT6 24awg kumpas ile ölçtüm 0.50mm bina eski iç hattım 0.30-0.40mm arası falan tam ölçmedi kumpastan dolayı

Nasıl yani reis anlamadım şu an sistemde 85 Mbps gözüküyor bir daha basşvuru yapmammı gerek şu an TTNET kullanıyorum 4 Haziran'da sözleşme bitiyor TürkNet'e geçiş yapacağım TürkNet 75Mbps 8Mbps veriyor bu işlemi TürkNet'e geçerken TürkNet yapmaz mı zaten CAT6 kablo aldım şu an evden bina girişine çektim daha kısa çıktı 40M falan gitti kablo CAT6 24awg kumpas ile ölçtüm 0.50mm bina eski iç hattım 0.30-0.40mm arası falan tam ölçmedi kumpastan dolayı

Şu an hipernet kullanıyorsunuz yani vdsl
Eğer Turknet kullanmak istiyorsanız ya adsl ya vdsl kullanacaksınız şu anda Türknet'de fiber altyapı desteği yok ama şöyle bir durum var Türk telekom'a GPON Başvurusu yaparsanız yani FTTH Evinize kadar fiber gelir alt kısma resmi koyacağım buda 1000 mbps download 1000 mbps upload demek oluyor ve bu durumda TT Size modem de veriyor ont cihazı da ve sözleşme bittikten sonra millenicom'a geçebilirsiniz orada 100 mbps 100 tl + modem ücreti ortalama 100-105-110 mbps kadar gelir (eğer gpon çekilirse).
Siz şu an FTTC Kullanıyorsunuz FTTH Başvurusu yapmanızı öneriyorum. TT Size bina içi için kabloda verecektir.

Hayır yanlış anlattım galiba şu an paket değiştirmedim şu an ADSL var 16Mbit ama geçen internetler gitti TT'yi aradım HiperNet'e geçti dedi her yerden sorguladım 85 Mbps çıkıyor adresimde bende binadaki kablo eski olduğu için yeni kablo aldım bağlanmadı ama şu an ADSL modemimde ADSL VDSL2 modem arıyorum
Bişey daha soracağım kusura bakmayan pek anlamıyorum şimdi ADSL modemde ulaşılabilir kaç gözükür not: Şu an hala 20 yıllık kablo takılı çapı çok küçük kalitesiz ADSL modemde VDSL'in ulaşılabilir hızı gözükürmü daha doğrusu

Son düzenleme:
Hayır yanlış anlattım galiba şu an paket değiştirmedim şu an ADSL var 16Mbit ama geçen internetler gitti TT'yi aradım HiperNet'e geçti dedi her yerden sorguladım 85 Mbps çıkıyor adresimde bende binadaki kablo eski olduğu için yeni kablo aldım bağlanmadı ama şu an ADSL modemimde ADSL VDSL2 modem arıyorum
Bişey daha soracağım kusura bakmayan pek anlamıyorum şimdi ADSL modemde ulaşılabilir kaç gözükür not: Şu an hala 20 yıllık kablo takılı çapı çok küçük kalitesiz ADSL modemde VDSL'in ulaşılabilir hızı gözükürmü daha doğrusu
ADSL Modemden en fazla 16 MBPS Alabilirsiniz VDSL Modemden gözükür ortalama kaç çıkacağı eğer komşularınızda var ise kontrol edebilirsiniz ödünç alın ve bize modem hat değerlerini yollayın bakarız.
"Attainable Net Data Rate" Olarak geçer büyük ihtimalle.

Son düzenleme:
ASUS DSL-N16 alma aldırtma, ben 1,5 yıldır kullanıyorum yan odada bırak 2 çizgiyi interneti bulamıyor bile.
Modeli belirtmeyi unutmuşum bende keneetic extra dsl kulanıyorum
arayüzünde veya uygulamasında herhangi bir sorunla karşılaşmadım
lakin dediğim gibi wifi konusunda güçlendirici falan biraz işin göz boyaması olduğunu düşünüyorum
ayrıca forumların çoğuna baktığınızda bu firma için çalışan yorumcular olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Mesela bir diğer konu ise ben nas sunucusu olarak da kualnıyorum ancak gigabitlik portlar olmadığından verimli kulanamıyorum. demem o ki az öz ve istikrarlı çalışan bir modemi tavsiye ederim
neden bu kadar üzerinde durduğumu sorarsanız aldım ve pişmanım.

Alırken bu kadar para veriyorum an azından acces point almamı gerektiren bir olay olmasın diyordum
ama şuan yan odadan 2 tık çekiyor ve uygulama üzerinden gösterilen hızda 12 mbps
oysaki 50 mpbs vdsl altyapım var.

Dediğim gibi paran varsa verirsin eğerki bilgisayara kablolu bağlarım zaten modemin olduğu odadayım ve almak istiyorum dersen sıkıntı yok

param var başka odadayım dersen acces pointtide sipariş geç (Tercihen TP-Link (şuan kullanıyorum))

ama bütçem yetmiyor dersen zorlama bahsedildiği gibide değil youtube kanallarına reklam vermek zor değil.
Reklamını sağlam yaptılar, ekmeğini yiyorlar. Sorun şu ki insanlar reklam izlediğinde reklam olduğunu anlayamıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı