VDSL modem tavsiyesi

riseofturkey

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya/Finike
Daha fazla  
Arkadaşlar ADSL 2+ modemim vardı internet paketi yaptırdım VDSL olduğunu öğrendim. O yüzden VDSL modeme ihtiyacım var. VDSL modemleri nasıl anlarız? Yanında DSL yazan modemler de VDSL midir? Bir de bütce dostu bir modem önerirseniz sevinirim.

Archer VR2800, fiyatı biraz pahalı olsa da çok memnunum eğer evde 1'den fazla kişi varsa, ev büyükse ve acces point kullanıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Eğer TTNET kullanıyorsanız TTNET'e alerjisi var bunun düzelttirmek için biraz uğraşabilirsiniz. En azından bende böyle oldu.

Bütçe bilmediğim için tam öneri yapamam.
Fakat bütçe düşük değil ise tavsiyem:

Archer VR2800 fiyatı biraz pahalı olsa da çok memnunum eğer evde 1'den fazla kişi varsa, ev büyükse ve acces point kullanıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Eğer TTNET kullanıyorsanız TTNET'e alerjisi var bunun düzelttirmek için biraz uğraşabilirsiniz. En azından bende böyle oldu.
Tek kişiyim evde, tek bilgisayar var var.
Bütçe bilmediğim için tam öneri yapamam.
Fakat bütçe düşük değil ise tavsiyem:
Ya bütcenin yüksek olmasına gerek yok wireless kullanmıyorum bile. Elimde olsa garajda PCBden modem yapıp pcye takacağım o derece yani. 1 bilgisayara 1 kablo takacağım o kadar yani.
Archer VR2800, fiyatı biraz pahalı olsa da çok memnunum eğer evde 1'den fazla kişi varsa, ev büyükse ve acces point kullanıyorsanız almanızı tavsiye ederim. Eğer TTNET kullanıyorsanız TTNET'e alerjisi var bunun düzelttirmek için biraz uğraşabilirsiniz. En azından bende böyle oldu.
Evet ttnet kullanıyorum siz nasıl sorunu çözdünüz?

Tek kişiyim evde, tek bilgisayar var var.

O zaman MU-MIMO modemlerden uzak dur tek kişi olduğuna göre acces paoint yoktur diye düşünüyorum yani Wi-Fi mesh olmasına da gerek yok. Alacağın modemde bu özellikler için boşa para verme fakat bu seviye için önerebileceğim bir modem yok ben direk TTNET modeminden geçtim.

Evet TTNET kullanıyorum siz nasıl sorunu çözdünüz?

TTNET sorunlarını taciz ederek ve azarlayarak çözersin. Azarlamazsanız veya sinirli konuşmazsanız teknik destek ekibi gelmez. İlk arayışınızda nazik konuşun sorun kaydıydı galiba ismi, sorun kaydı açar mısınız deyin. Sonra 1 gün sonra yine arayın teknik destek ekibini isteyin eğer gelirlerse portu değiştirtip değerlere baktırın. Sonra TTNET teknik servisine biraz şikayet edin ailesinden falan bahsetsin böylece bedava DSL kablosu alabilirsin. Gelmezse sonraki gün tekrar arayıp sinirli konuşun. Ben bu taktiği haftalar sonra çözdüm. Eğer sorun devam ederse çıkarım TTNET'den deyip tehdit edin ve daha sonra taahhüt ne kadar diye sorun. Adamlar kesin gelir fakat erkek biri karşınıza geldiyse sıkıntı hem asabiler hem uzatırlar olayı. Erkek biri geldiyse bir kadına bağlanmaya çalışın tekrar arayıp.

TP-LINK ve Airties modemlerde V1,V2 gibi versiyon saçmalığından dolayı pek sevmiyorum açıkçası. ASUS-AC51 diğer adı AC750 veya Keenetic Extra DSL'e bakabilirsiniz.
Bir de bütçe belirtirsen daha doğru önerilerde bulunabiliriz.

TP-LINK ve Airties modemlerde V1,V2 gibi versiyon saçmalığından dolayı pek sevmiyorum açıkçası. ASUS-AC51 diğer adı AC750 veya Keenetic Extra DSL'e bakabilirsiniz.
Bir de bütçe belirtirsen daha doğru önerilerde bulunabiliriz.
240 TL altı olsun o zaman.
Wifi kullanmayacağımdan ekstra özelliklere ihtiyacım yok. Sadece bilgisayara bağlansın o bana yeter.

Geri
Yukarı