VDSL Modeme Geçiş Yapılmalı mı?

Temha

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar.
Evimde ADSL (Airties 5343) modem var hattım 100 Mbps destekliyor (Turknet).
ADSL2'nin desteklediği son hızı alıyorum saniyede 2 MB (16Mbps) indirme, apartmandan splittera gelen kablo telefon kablosu RJ 11 VDSL modem alsam daha yüksek hızlara ulaşabilir miyim?
Ya da modem + Cat 6 kablo alsam hızım yükselir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Sinyal gürültüsünü azaltmak açısından apartman-ev-modem arasındaki kablo ve kablo bağlantılarının durumu önemli bir etken hem hız açısından hemde kopma açısından. Bu yüzden hangi bağlantı şeklini kullanıyor olursanız olun bu kabloların ve bağlantılarının durumunun iyi olduğundan emin olun.

Eğer VDSL2 desteği sağlanıyorsa ve VDSL2 üzerinden daha yüksek hızlara ulaşabiliyorsanız yeni bir modeme geçmeniz daha iyi olacaktır tabiki. Yeni bir modem size aynı zamanda büyük ihtimalle AC kablosuz özellliğide getirebilir buda kablosuz bağlantı hızınızı arttırabilir.

Not: Operatörlerden alacak olduğunuz modem sizin bağlantı hızınızı ve kalitenizi olumsuz yönde de etkileyebilir. Bunuda göz ardı etmemek lazım. Benim şahsi fikrim operatör/sağlayıcı modemi kullanmamak yönünde.

Telefon kablosu ile Vdsl hızı alabilir miyim
VDSL de zaten telefon kablosundan geliyor aynen. Fakat VDSL destekliyor mu veya senin VDSL internet pakete geçmen lazım mı önce onu sor öyle al. Yoksa bir farkı olmaz. Yani VDSL modem üzerinden ADSL hizmet almaya devam edersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı