VDSL santral mesafesi sorunu

CC76

Kilopat
04.02.2018 tarihinde ADSL'den VDSL geçişi için TürkTelekom Müşteri Hizmetlerini aradım. Bir gün öncesinden arayıp bilgi almıştım. Alabileceğim en üst hızı almak istiyordum. 35 Mbps paket istediğimde alt yapımın desteklemediğini söylediler ama 24 Mbps verebileceklerini söylediler. 2-15 gün geçiş aşaması sürecinde internetimin anlık olarak gidip, gelebileceğini söylediler. Her şeyi onayladıktan sonra, maksimum 2-3 saat sonra internetim tamamen kesildi. 1-2 gün sonra aradığımda normal olduğunu, Yalın paketten Hiper pakete geçtiğim için internetimin kesildiğini söylediler. Benim de upload hızına ihtiyacım olduğu için pek üzerine gitmedim. VDSL hattımın gelmesi benim için yeterliydi. Maalesef paketi onayladıktan 7 gün sonra aradığımda başka bir müşteri temsilcisi hattımda bir sorun olduğu, arıza kaydı açtığını söyledi. 10dk sonra telefonuma "Üst pakete geçişiniz gerçekleştirilememiştir." diye mesaj geldi. Bir süre sonra aradılar ve santral mesafesi yüzünden VDSL alamayacağımı söylediler. Santrale uzaklığım 650m, VDSL alabileceğim maksimum uzaklık 550m diye bilgi verdiler. Ama hemen yan tarafımızdaki binada yeni VDSL bağlattılar. Bu durumda ne yapabilirim? Upload hızına ihtiyacım var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Bugün fatura ile ilgili mesaj geldi. Birde utanmadan VDSL'de verdikleri ücreti faturama yansıtmışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı