VDSL tarifeleri bana uygun mu?

• Konuyu başlatan AL1..
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 572

AL1..

Hectopat
Makaleler
1
Şu an kullandığım ISS Vodafone, 8 Mbps indirme hızlı ve 1 Mbps yükleme hızı olan bir internetini kullanıyorum.
Ve bıkmış durumdaydım.
ISS değiştirmek istiyordum.
Bugün Vodafone'dan aradılar ve bana 43 Mbps indirme ve 3 Mbps yükleme paketini sundular. Toplam 85 TL gibi bir maliyeti varmış. (Paketin içinde modem de vardı.)
Hem modemim VDSL olacak, hem de indirme hızım vs. artacaktı.
Düşüneceğim ve size dönüş yapacağım dedim ve kapattım.
Size sorum şu: Benim altyapım bunu destekliyor mu?
TürkNet altyapı sorgulama sonucum:

1601549201828.png

Millenicom altyapı sorgulama sonucum:

1601549331898.png

Extranet altyapı sorgulama sonucum:

1601549411740.png

Bence Vodafone aboneliğinizi iptal ettirin. Ben de VodafoneNet kullanıyordum müşteri hizmetlerini aradığımda bana da böyle vaatlerde bulunuyorlardı. Kabul etsem de bir süre sonra yine sıkıntı çıkarıyordu internet.

Bence Vodafone aboneliğinizi iptal ettirin. Ben de VodafoneNet kullanıyordum müşteri hizmetlerini aradığımda bana da böyle vaatlerde bulunuyorlardı. Kabul etsem de bir süre sonra yine sıkıntı çıkarıyordu internet.
10 aydır kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Şu an kullandığım ISS Vodafone, 8 Mbps indirme hızlı ve 1 Mbps yükleme hızı olan bir internetini kullanıyorum.
Ve bıkmış durumdaydım.
ISS değiştirmek istiyordum.
Bugün Vodafone'dan aradılar ve bana 43 Mbps indirme ve 3 Mbps yükleme paketini sundular. Toplam 85 TL gibi bir maliyeti varmış. (Paketin içinde modem de vardı.)
Hem modemim VDSL olacak, hem de indirme hızım vs. artacaktı.
Düşüneceğim ve size dönüş yapacağım dedim ve kapattım.
Size sorum şu: Benim altyapım bunu destekliyor mu?
TürkNet altyapı sorgulama sonucum:

Eki Görüntüle 686954

Millenicom altyapı sorgulama sonucum:

Eki Görüntüle 686956

Extranet altyapı sorgulama sonucum:

Eki Görüntüle 686957

43 hız alamazsın zaten teoride öyle o. Gerçekte daha az 35 al derim. Bana Extranet 39 diyor modeme gelen hız 33.7Mbps.

Altyapıyla alakalı da olabilir hocam emin değilim tam biraz da size kalmış karar. Bende acayip bir ping sorunu vardı hatta CS'de 10k ping gördüğümü hatırlarım faturamı ödediğim gün :D.
Benim CS'de sabit 65-70 geziyor.
Dediğiniz gibi altyapıdan da olabilir.

10k ping ne hocam kaç kişi internette o evde?

Yeni konular

Geri
Yukarı