VDSL uyumlu modem tavsiyesi

Bütçe
4000

akif.ahgf

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
rtx3060
i3 13100f
DSL modem arıyorum VDSL ile 80 megabit alıyorum hepsini de kullanmak istiyorum. Şimdiki modemimle sadece bilgisayarda internete bağlanabiliyorum. Telefon bağlanmıyor ilginç şekilde.

Bir de biri YouTube'dan video izlerken bile deli ping giriyor. Fiyat olarak aralık belirtmiyorum VDSL zaten. Ama olabileceği kadar iyi olursa memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
DSL modem arıyorum VDSL ile 80 megabit alıyorum hepsini de kullanmak istiyorum. Şimdiki modemimle sadece bilgisayarda internete bağlanabiliyorum. Telefon bağlanmıyor ilginç şekilde.

Bir de biri YouTube'dan video izlerken bile deli ping giriyor. Fiyat olarak aralık belirtmiyorum VDSL zaten. Ama olabileceği kadar iyi olursa memnun olurum.

Kullandığınız modem nedir, bütçeniz nedir?

Keenetic hopper DSL çok iyi diyorlar incelemerini de izledim. Bayağı tavsiye ediliyor hocam.

4000 TL ye cikmana gerek yok açıkçası. Birde, VDSL altyapıda 80mbit'i tam olarak almak diye birşey yoktur. Ha şuan alıyor olabilirsin, eğer ki bağlı olduğun kabinde yoğunluk olursa o hızın düşer. Birde, arkada birileri video izliyor, oyun oynuyor ise bufferbloat oluyordur, qos yapman gerek.

Bunu al, qos yaparim. Vlan id, ppoe bilgileri girilecek, sonrada kullanırsın.

Keenetic Extra DSL kullanıyorum oldukça memnunum. 3+1 evin her köşesinde sıkıntısız çekiyor. Modeme yakınlığa göre kendiliğinden 2.4ghz ve 5ghz arasında geçiş de yapıyor. SNR Margin ayarı da yapabiliyorsun. Ben basit bir kullanıcıyım ancak bu işin tekniğiyle uğraşmayı seven arkadaşlar için de oldukça doyurucu özelliklere sahip gibi duruyor.

İncelemelerine siz de bakarsınız internet üzerinden ancak olur da almayı düşünür iseniz önemli bir detayı belirteyim. Modelin KN-2112 olduğuna dikkat edin. KN-2111 ve KN-2112 arasında farklar var. Bildiğim en büyük fark KN-2112 fiber desteği de sağlayabiliyorken KN-2111 bundan yoksun. KN-2112 Extra DSL ile 1000/1000 alabilirken, KN-2111 Extra DSL ile 100/100 alınabiliyor. Bölgemde fiber altyapı olmamasına rağmen geleceğe yönelik tercihimi KN-2112'den yana kullandım.

Şuan Asus Ac-51 kullanıyorum hopper DSL hoşumada gitti hem ileriye dönük fiber döşenirse çöp olmamış olur.

Kullandığınız modem nedir, bütçeniz nedir?
AC-51 Bütçesel çok sıkıntı yok hocam.

Hocam artık o zaman 2 seçeneğim var hangisni tercih edersiniz Tp-link mi Keenetic mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı