VDSL ve fiber olmayan yerde daha yüksek hızlı internet için ne yapılabilir?

friedkin

Hectopat
Bulunduğum yerde ne VDSL hattı var ne de fiber altyapısı var, neredeyse bütün servis sağlayıcılarını aradım sordum, Telekom altyapısını kullandıkları için sadece ADSL alabilirsin diyorlar ve en yükseği 16Mbps download, 1Mbps upload, (verebilecekleri gerçek hızı 2'ye bölün) bu değerler günümüzde biraz komik kalıyor, internet hızımı yükseltmek istiyorum ve bunun için de mekanımı değiştirmek istemiyorum doğrusu, bunu nasıl yapabilirim, süperboxa açıkçası pek güvenmiyorum, 4, 5G zamanımızda pek stabil değil ve 160TL'lik pakette bile download hızı 10Mbps, şu an hızından şikayetçi olduğum hat bile 16Mbps, daha farklı internet sağlayıcıları var mı bilmediğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek almaya kalkarsan kopmalar yaşarsın ve oyunlarda ping çok olur çok üzülürsünüz Ulunay arkadaşımızın dediği gibi.

SuperBox’ın daha yüksek limitli paketleri var ama ücreti yüksek. Özellikle kule tipi modemli SuperBox’la 720p twitch yayını yapan insanlar var.
Ayrıca 6-7 aydır kullanıyorum ping veya hız sorunu yaşamadım.
Kısaca SuperBox’ta fiyat hariç herşey güzel. Fiber altyapı olsa fiberi tercih ederdim o ayrı.

Superbox fiyatları yüksek oluyor. Evet ama sorunsuz kullanıyorsanız neti bence almayın derim o kadar paraya yazık olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı