VDSL2 2.4 GHz modem ile 75 Mbps internet uyumu

yusuffsalih

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar gecen günlerde TurkNet'e geçiş yaptım. Sanırım Pazartesi günü 75 Mbps internetim evime gelecek ancak benim elimdeki modem VDSL2 2.4 GHz destekliyor. Acaba 75 Mbps'nin ne kadarını alırım? Bu arada PC'de Ethernet kablosunu kullanıyorum. Ethernet kablosunu kullanırsam 75 Mbps'nin hepsini kullanırım diye düşünüyorum. Ama Wi-Fi ile bağlanırsam alır mıyım bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2.4 GHz'de tamamını da alabilirsiniz 1Mbps'de alabilirsiniz. Dış etmenler, modemin özellikleri gibi birçok etmen var.

Ethernet ile bağlanıyorsanız dert etmeyin. Ethernet üzerinden bağlantı da neredeyse tamamını alırsınız :)

2,4 GHz Wi-Fi bandı o internete yeter. Size verilecek internet 75 Mbps olduğu için büyük ihtimalle VDSL'dir. Modemden yana sıkıntı yok yani. Sadece hat zayıflaması yüzünden ufak bir düşüş olabilir. O da modemle alakalı değil zaten.

Merhaba arkadaşlar gecen günlerde TurkNet'e geçiş yaptım. Sanırım Pazartesi günü 75 Mbps internetim evime gelecek ancak benim elimdeki modem VDSL2 2.4 GHz destekliyor. Acaba 75 Mbps'nin ne kadarını alırım? Bu arada PC'de Ethernet kablosunu kullanıyorum. Ethernet kablosunu kullanırsam 75 Mbps'nin hepsini kullanırım diye düşünüyorum. Ama Wi-Fi ile bağlanırsam alır mıyım bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
2.4GHz 75Mbps için çok iyi bir tercih olmaz. 50'nin üzerinde almanız zor.

Merhaba arkadaşlar gecen günlerde TurkNet'e geçiş yaptım. Sanırım pazartesi günü 75 Mbps internetim evime gelecek ancak benim elimdeki modem VDSL2 2.4 GHz destekliyor. Acaba 75 Mbps'nin ne kadarını alırım? Bu arada PC'de Ethernet kablosunu kullanıyorum. Ethernet kablosunu kullanırsam 75 Mbps'nin hepsini kullanırım diye düşünüyorum. Ama Wi-Fi ile bağlanırsam alır mıyım bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Wi-Fi bağlantısında hepsini almanız mümkün değil. Ben 200Mbps hızda Max 50Mbps gördüm. 2.4GHz ile bu arada telefonunuzun 5GHz desteklemesi de önemli, ona dikkat edin. Yeni modem alacaksanız. 5GHz ile ben 197Mbps gördüm 200Mbps'de.

Ben modemde; Ethernet üzerinden 71 Mbps, Wi-Fi üzerinden 50 Mbps alıyorum. Modem ZyXEL VMG3312-B10B.

Arkadaşlar modemin markası: TD-W9970V3.
Şu beş para etmez, harici anteni olmayan Türk Telekom'un verdiği onlara özel yapım TD-W9970 modelini kastediyorsunuz sanırım. Normalde 300 mbps teorik hız desteği var ve büyük ihtimalle hemen hemen 75 mbps hızı Wi-Fi üzerinden verecektir. 2,4 GHz için 50 mbps sınırı yok diye biliyorum. Ancak modeme sinyal kaybı olmayacak kadar yakın olmalısınız. Ayrıca VDSL de destekliyor. Yalnız o çok dandik bir model. Zamanında bizi delirtmişti. Mümkünse en güncel firmware kurulumunu yapın. Eğer sorun çıkarırsa başka bir modem alırsınız. Keenetic Omni DSL veya illa 5 GHz olacak diyorsanız Keenetic Extra DSL alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı